Jdi na obsah Jdi na menu
 


Doprava vlastního kola letadlem

Gran Canaria je cyklistický ráj, ročně se o tom přesvědčují tisíce milovníků kol.

Pro každého cyklistu máme na Gran Canaria řešení : 

  • zajistíme dopravu Vás i Vašich kol z letiště do hotelu a zpět na letiště - ZDE
  • poradíme Vám při výběru kola v půjčovně kol - ZDE
  • odvezeme Vás na start výletů do hor, na severní či západní nebo východní pobřeží, aby Vaše cyklovýlety nebyly monotónní jen v oblasti turistického jihu - info ZDE

Alternativou zapůjčení kola je samozřejmě přeprava vlastního kola z ČR/SR.

Většina leteckých společností nemá s přepravou kol  problém. Do letadla je však přijmou pouze sbalené ve speciálním kufru či krabici. Nejjednodušší způsob je sehnat si v servisu krabici z kartonu, v níž se kola přepravují do obchodů částečně rozložená, kolo částečně odstrojit a připravit k přepravě. Mnohem sofistikovanějším způsobem je pořízení speciálního cyklokufru, který je určen přímo pro přepravu kola. Některé letecké společnosti dokonce takové kufry cestujícím poskytují. Ceny kufrů se pohybují v řádech tisíců korun.

Cyklistická kola  jsou nadrozměrná zavazadla a za jejich přepravu se připlácí. Například společnost Travel Service, se kterou létá z Prahy cestovní kancelář Canaria Travel i Fischer, si účtuje za přepravu zabaleného kola váhy do 32 kilo EUR 50/Kč 1 250 (1 směr), je-li zaplaceno při zakoupení zájezdu nebo letenky (přepravní podmínky).

Přepravit kola umí i společnosti, létající z příhraničních letišť, jako německý CONDORAIR. BERLIN,  FLYNIKINORWEGIAN  či RYANAIR (Drážďany, Berlín, Mnichov, Vídeň, Krakow a další). 

Obecně platí, že maximální váha 1 kusu přepravovaného sportovního vybavení (zavazadla) je v letecké přepravě 32 kg. Zavazadlo těžší než 32 kg je nutno rozdělit do 2 kusů a uhradit za něj dvoje poplatky.

Přepravit kola letadlem však nestačí, je nutností zařídit si na místě nějaký způsob přepravy z letiště do hotelu (ZDE) a následně přepravy na různá místa na ostrově, ze kterých budete startovat ke svým cyklovýletům (ZDE). Obraťte se na nás, poradíme Vám.