Jdi na obsah Jdi na menu
 


Západní Tour

fotografie5288_resize.jpg

Celodenní výlet (cca 9,5 hodiny) s českým řidičem a privátním doprovodem v jedné osobě Vás seznámí s nádherným západem a středem ostrova, horskými partiemi, přírodními parky, přehradami a krásnou přírodou ostrova Gran Canaria. Naše výhody máte přehledně ZDE

Vypravujeme pouze privátní malé skupinky, autobus touto trasou neprojede, uvidíte to, co jiní nemají šanci shlédnout! 

Co všechno uvidíte? Skvosty přírody, posuďte sami! 

Co všechno uvidíte? Skvosty přírody, posuďte sami! Větrný mlýn - barevné skály - stará kanárská vesnička - pryšcová džungle - rajčatové a banánové údolí - strmé skály a přístav západního pobřeží - vyhlídka "El Balcón" - horské přehrady - akvadukty - tři skalní monolity - borovicové lesy  - údolí (skalní stěna) s obydlenými jeskyněmi - nejvýše položené město na kanárských ostrovech - skanzen obydlí v jeskyních - kostelík v jeskyni - jedno z dvaceti oficiálně nejkrásnějších měst Španělska na dně centrálního sopečného kráteru - originální kanárská mandlová cukrárna - výhledy na nejvyšší vrchol ostrova - výhledy na skály Roque Nublo a Roque Bentayga - výhledy na nejvyšší horu Španělska Pico de Teide (za dobré viditelnosti) vyhlídka nad údolím Mogán - kanárské Benátky (přístav Mogán) při západu slunce

Poznáte tento minikontinent, sestávající z pláží, vysokých hor, strmých údolí, banánových plantáží a malebných měst s tradiční kanárskou architekturou. 

A to vše doprovodíme během jízdy podrobným výkladem o historii ostrova a jeho současnosti, o všech místech, kudy budeme projíždět!

CENÍK VÝLETU

Cena je za auto, nikoliv za osobu.

Auto je určeno pouze pro vás a vaši skupinu/rodinu. Počet osob v autě si určujete vy sami.               

HOTEL                                                                     POČET OSOB VE VOZIDLE
  1-4* 5-6** 7-8***
Maspalomas 120 215 265
Puerto Rico/ANFI/Amadores 120 215 270
Taurito/Mogán 120 215 275
Las Palmas 140 235 295

!! cena je v EUR vždy za vozidlo, nikoliv za osobu (klimatizované osobní auto/minibus)!!

 • *os.auto, ** MPV, ***mikrobus, ****bus
 • počet osob v autě si určujete vy sami, my k vám nikoho CIZÍHO do auta nepřidáme
 • cestovní kanceláře nabízejí obdobné individuální VIP výlety od 60 euro/osobu, s polovičním programem, bez českého doprovodu a bez výkladu během jízdy nebo bez provedení památkou
 • Maspalomas = Bahía Feliz, San Augustín, Playa del Inglés, Maspalomas, Meloneras, Campo International, Salobre, Pasito Blanco
 • v sobotu a neděli účtujeme ke standardní ceně výletu příplatek 10% k ceně. 
 • nenašli jste v ceníku vaši destinaci? Napište nám na náš e-mail grancanariaservis.cz@gmail.com
 • ceník je platný pro objednávky od 29.5.2023

ÚHRADA CENY výletu při počtu účastníků 1-4, 5-6 a 7-8 osob se provádí v hotovosti k rukám řidiče a českého privátního doprovodu znalého ostrova v jedné osobě. 

PROGRAM VÝLETU

Brzy ráno (podle času snídaně ve vašem hotelu, nejpozději však v 08:30 hod.) Vás vyzvedneme před hotelem.  

Na úvod zamíříme přes větrný mlýn k "barevným skalám" a zavítáme do vesničky s několika velmi starými tradičními domky kanárských sedláků kde se budete obdivovat vysokým endemickým kanárským euphorbiím. Následně vyjedeme na vyhlídku "El Balcón" na strmé západního pobřeží a pak cestou přes rajčatové a banánové údolí  se začneme "prokousávat" do horských partií ostrova, budeme obdivovat tři ohromné čedičové monolity, vysokohorské přehrady, divokou vulkanickou krajinu, desítky stále obydlených jeskyň a hluboké borovicové lesy. Pojedeme úzkými silničkami přes hluboká údolí s přehradami s uchvacujícími výhledy a projdeme se po skalní stěně s desítkami obydlených jeskyň. 

V nejvýše položeném městě kanárských ostrovů navštívíme skanzen bydlení v jeskyních a seznámíme se s řemeslnou výrobou kanářanů a životními podmínkami lidí, tak, jak ještě nedávno bez civilizačních výdobytků žili v jeskyních. Vystoupáme ke skalní kapli a projdeme se mezi domky a obydlenými jeskyněmi na skalní stěně. V malém obchůdku jistě uvítáte možnost si koupit několik tradičních kanárských suvenýrů, medů, sýrů, či kanárských omáček nebo rumů 

Na dně centrálního kráteru dále navštívíme mandlovou cukrárnu a jedno z nejkrásnějších španělských měst, naše cesta nás potom zavede do méně obydlených částí ostrova, po cestě budeme obdivovat pohledy na nejvyšší horu Gran Canaria, skaliska Roque Nublo a Roque Bentayga (mýtické místo původních obyvatelů Gran Canaria).

Zpět do hotelu pojedeme kolem kultovní skály Roque Nublo, přes husté borovicové lesy, kolem obrovských přehrad a na závěr výletu se projdeme ztichlými uličkami kanárských Benátek.   

Na závěr výletu Vás  dopravíme zpět do Vašeho hotelu. 

ORGANIZACE VÝLETU

Každý výlet je individuální a s každým zákazníkem projednáváme před výletem všechny jeho detaily, včetně oblečení, obutí, jídla, pití etc. Základní organizační pokyny k našim výletům najdete ZDE

Vyzvedneme vás u vašeho hotelu na místě, které si předem spolu domluvíme. Po ukončení výletu vás odvezeme zpět k vašemu hotelu. 

Na výlet doporučujeme pohodlnou obuvteplejší oblečení do hor (zejména v měsících říjen - březen). V letních měsících nezapomeňte přibalit opalovací krém, případně pokrývku hlavy. Pro trek si vezměte pevnou obuv a oblečení do hor. 

Je-li součástí výletu domluvený trek, je nezbytné se vybavit vhodnou obuví. 

Pitná voda je během výletu pro všechny zdarma (1,5 litru na osobu), netahejte se s ní z hotelu!

V ceně výletu není oběd, není ani plánovaná zastávka v restauraci za tímto účelem. Vezměte si sebou svačinu případně balíček z hotelu. V průběhu výletu jsou možnosti krátké zastávky na jídlo.

Pokud není v organizačních pokynech k výletu vedeno jinak, výlet je vhodný pro děti od 6 let věku. 

Vezměte si sebou USB kabely, nabíječku na telefon, foťák nebo kameru. Na výletu je možnost dobití baterií. 

ODJEZDY : doporučený čas odjezdu na výlet je 08:00 hodin od hotelu, nejpozději však v 08:30 hodin, není-li dohodnuto předem jinak. S ohledem na počasí doporučujeme především v zimních měsících odjezd co nejdříve. Předpokládaný návrat do Vaší destinace je kolem 18. hodiny.  Výlet trvá 9,5 hodiny. 

Auto je určeno výhradně pouze pro Vás a Vámi určené spolucestující, my k Vám nikoho cizího do auta nepřidáme. Omlouváme se ale, že nebudeme akceptovat Vaše požadavky na zajištění dalších spolucestujících.  

Vyhrazujeme si právo výlet bez náhrady zrušit a nebo jeho termín přesunout a to především z důvodu nepříznivého počasí nebo zásahu vyšší moci (stávka, výluka, živelná pohroma, varování a výstraha meteorologů a pod.).

Myslíme i na Vaše děti a máme pro ně zadarmo HOMOLOGOVANÉ AUTOSEDAČKY

 • dětský zádržný bezpečností systém pro skupinu 0+ (od 0 do 13 kg) - foto
 • autosedačka pro skupiny 1+2+3 (od 9 do 36 kg)- foto
 • dětský podsedák pro skupinu 2+3 (od 15 do 36 kg) - foto
 • nebojte se, na výlety jezdí s námi i děti od 6 měsíců věku 

REZERVACE VÝLETU

E-MAIL: zašlete zprávu na mail grancanariaservis.cz@gmail.com ve formě : jméno, příjmení, kontaktní telefon, požadovaný termín, počet osob, hotel, kde jste/budete ubytováni.

TELEFONčeský mobil +420 702 560 575, z ČR nám voláte a smskujete za normální český tarif.

MLUVÍME ČESKY

Jsme i na facebooku Grancanariaservis.CZ a GRANCANARIAFORUM.CZ.

Těšíme se na Vás!

fotografie4803_resize.jpg

fotografie4784_resize.jpg

 

Vytisknout