Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trekking, pěší turistika

Ceník v PDF

Věřte, že ostrov Gran Canaria je turistickým rájem nejen kvůli plážím a moři, ale i díky množství skvělých turistických stezek. Vedou většinou ve vysoko položených místech a každá jinde končí než začíná. To v podstatě znamená, že ta samá trasa, která je jedním směrem a třeba z kopce příjemným rodinným zážitkem, může obousměrně otestovat vaši kondici.

Abyste se mohli věnovat krásám ostrova, vychutnat vysoké skály nebo borovicové háje a do hotelu se vrátili jen příjemně unavení, využijte naši nabídku, která spočívá v tom, že vás odvezeme na start vybrané trasy a budeme vás ve sjednaný čas čekat na jejím konci. Samozřejmostí je, že vás upozorníme na krásy a možné nástrahy celé trasy. Jako odměnu vás pak zavezeme ještě na jednu či dvě památky, vždy máme pro naše zákazníky připravený nějaký bonus!    

A NYNÍ K JEDNOTLIVÝM TREKŮM :-)

 

 

Příspěvky

Trek ke kanárské 'Pravčické bráně', zvané 'Okno do oblak'

Skalní útvar Ventana del Nublo tak trochu připomíná českou Pravčickou bránu, i když je výrazně menší. Brána je umístěná na horském hřebenu a je produktem eroze vulkanického útvaru, starého asi dva miliony let. Od skalního oblouku jsou úchvatné výhledy na skálu Roque Nublo a za dobré viditelnosti samozřejmě i na sousední ostrov Tenerife s nejvyšší horou Španělska, Pico de Teide.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Trekking, pěší turistika | Komentářů:

Z nejvyšší hory přes přehradu až na Oblačnou skálu

A co všechno uvidíte? Skutečné TOP z hor ostrova! 

Východní pobřeží - zelený subtropický sever - vinařská oblast - sopečný kráter - tradiční kanárská města a architektura - sněžné jámy - rekreační oblasti v horách - výjezd na nejvyšší horu - borovicové lesy - trek z nejvyšší hory přes "PRAVČICKOU BRÁNU" , horskou přehradu a Roque Nublo - výhledy na Roque Nublo, Bentayga a ostrov Tenerife - staré kanárské město v horách - údolí tisíce palem - palmová džungle - vodní mlýn - vyhlídka na oblast Maspalomas - písečné duny.

 

Trek na Roque Bentayga a návštěva horského města Tejeda

Pěší výlet ke skalnímu monumentu Roque Bentayga, sjezd do centrálního kráteru a prohlídka horského městečka Tejeda, jednoho z nejkrásnějších španělských měst. Návštěva kultovní kanárské cukrárny.  

 
Celý příspěvek | Rubrika: Trekking, pěší turistika | Komentářů:

Trek na Roque Nublo a k horskému jezeru

Pěší výlet ke skalnímu monumentu Roque Nublo s různým místem startu a cíle. Navštívíte skály "mnich", "žába" a samotnou "Oblačnou skálu", sestup vede přes vysokohorské jezero. Fakultativně výjezd na nejvyšší horu ostrova Pico de Las Nieves, prohlídka grankanárského vinařství a města San Bartolomé. Střední obtížnost, doba chůze cca 150-180 minut. TOP vyhlídky na horské masivy, střed ostrova, jižní pobřeží a západní národní park a ostrov Tenerife s nejvyšší horou Španělska Pico de Teide (za dobré viditelnosti). 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Trekking, pěší turistika | Komentářů:

Trek od horských přehrad přes čtyři údolí do Gran Caňonu

Půldenní výlet s návštěvou horských přehrad, malé horské vísky a samozřejmě s trekem v délce 16 kilometrů. Před trekem (nebo po něm) navštívíme vyhlídku na duny Maspalomas a kanárské městečko Fataga s nádherně upravenými domy s nenapodobitelnou kanárskou architekturou. V průběhu treku se seznámíte s krajinou a přírodou mezi městečkem Ayaguares a údolím Fataga, právem nazývaným Gran Caňon. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Trekking, pěší turistika | Komentářů:

Z Artenara cestou nad centrálním kráterem do Cruz de Tejeda

Celodenní výlet s českým privátním doprovodem, návštěvou jeskynních obydlí, původních kanárských měst, nejvyšší hory ostrova, mladým sopečným kráterem a samozřejmě s trekem v délce 8 kilometrů. Vysokohorská trasa po hraně centrálního sopečného kráteru ostrova, který vyhasl před asi 10 miliony let. Krásné borovicové lesy, pláně, výhledy do středu ostrova a na dno kráteru, kde leží město Tejeda a na čedičové monolity, které zůstaly z původního límce jižní stěny kráteru, tedy skály Roque Reyes, Roque Bentayga a samozřejmě Roque Nublo. Opravdové TOP z přírody ostrova. 

 

Za tajemstvím pláže Güi güi

Kdo by neslyšel o tajemné a lidskou civilizací téměř neposkvrněné pláži na Gran Canaria - Güi güi. Středně náročný trek na celý den Vás zavede do krajiny, kam skutečně nevede žádná cesta. Panenská příroda, vysoké a divoké skály západního pobřeží, žádná civilizace. Güi güi je takovou grankanárskou Shangri La.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Trekking, pěší turistika | Komentářů:

Vzhůru k „Oblačné skále" Roque Nublo

Pěší výlet ke skalnímu monumentu Roque Nublo, výjezd na nejvyšší horu ostrova Pico de Las Nieves (příplatek) a jako bonus prohlídka  horského města San Bartolomé. Nižší obtížnost, doba chůze cca 90 minut. TOP vyhlídky na horské masivy, západní a jižní pobřeží a ostrov Tenerife s nejvyšší horou Španělska Pico de Teide. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Trekking, pěší turistika | Komentářů:

Kráter Bandama a okolí

Trasa vhodná i pro méně zkušené pěší turisty, krásné výhledy na pobřeží i na hory. Cca 6,5 kilometru. Jako bonus na závěr návštěva rybářské vesničky s obydlenými jeskyněmi.  

 
Celý příspěvek | Rubrika: Trekking, pěší turistika | Komentářů: