Jdi na obsah Jdi na menu
 


Procházka po pláži podél dun Maspalomas


fotografie0865_resize.jpg

Kdo se chce projít po fantastických tvarech větrem modelovaných písečných dun jako v Africe, nemusí opustit evropskou půdu, najde je právě tady, na Gran Canaria.  

V letovisku Maspalomas skutečně jsou pravé písečné duny. Ty údajně vznikly díky písku, který sem vítr zavál ze Sahary a místy dosahují výšky až 20 metrů, pravda je však taková, že se jedná o písek ze sopečného tufu a zbytku korýšů. V roce 1994 bylo toto území prohlášeno za národní park a nesmí se tu dál stavět, jeden z hotelů, stojící přímo v dunách nedaleko majáku, byl dokonce těsně před dokončením zbourán.  

p2075633_resize.jpg

Poušť. Opravdová, s pískem jako na Sahaře, přírodní, netečná, zářící, spalující. Poušť. I když má jen 15 kilometrů čtverečních. Tento kousek světa je určený pro všechny. Přijďte si sem jen prostě posedět na židličkách u moře, opalovat se na lehátku, pozorovat lidi, moře, surfaře. Nebo si sem přijďte tak, jako desítky jiných po celý rok, zaběhat, v botách nebo na boso. Přijďte se vybláznit přímo do dun, zaskákat, zaválet sudy. Nebo se jen tak nazdařbůh projít mezi vysokými dunami, stačí kousek popojít od moře. 

Většina návštěvníků Gran Canaria a letoviska Maspalomas využívá tuto pláž, vedoucí v délce asi 4 kilometrů podél moře a podél dun, k sportovním nebo zdravotním aktivitám. Stovky lidí se sem chodí procházet a dýchat vodní tříšť, mnozí chodí částečně ve vodě a zažívají tak podobný efekt jako v lázních nazývají "šlapačky", tedy střídavá koupel nohou chladnou vodou a teplým vzduchem a sluncem. 

Nikdo vás zde nehlídá, nikomu nevadí, když si během procházky zujete boty, svléknete se do plavek a zaběhnete si do moře a pak zase do dun. Nebo se natáhnete na ručník a nebo prostě jen na slunečnou stranu dun a budete si nahřívat klouby horkých saharským pískem. Dělají to desítky lidí, tak proč ne vy. 

ORGANIZACE VÝLETU

- vyzvedneme Vás ve Vašem hotelu v čase, který si sami určíte

- vysadíme vás na jednom či druhém konci pláže (mapa), tedy buď u shopping centra Anexo II. pod hotelem Ifa Dunamar pod Playa del Inglés nebo na západě u majáku Faro de Maspalomas, to podle toho, kde je právě slunce. Někdo se rád opaluje během procházky, jinému spíše vyhovuje sluníčko do zad.

- ujít pláž trvá asi hodinu a půl, nebojte se jít naboso, na konci cesty Vás vždy čekají lavičky a sprchy a zařízení na mytí nohou od písku. Celá trasa měří 4,4 kilometru. 

- na konci Vás budeme čekat a budeme mít pro Vás nachystanou balenou vodu na pití, na přání jsou možné i ručníky, pokud nebudete mít vlastní

 - na přání Vám poskytneme na procházku skládací lehátka a slunečníky, zeptejte se nás na cenu 

- po dobu Vaší procházky Vám můžeme bezpečně uschovat vaše zavazadla, aby chůze podél moře a dun byl pro Vás příjemná a mohli jste si odskočit i "zařádit" do písku dun

- pokud budete procházkou nadšeni, lze ji prodloužit. Za každou hodinu prodloužení účtujeme 10% ze základní ceny.

- termínově se přizpůsobíme my Vám, chcete-li vidět východ slunce nebo jeho západ nad mořem, nebo máte-li přání procházet se dopoledne či odpoledne, vše je na domluvě

- po přibližně dvou hodinách Vás odvezeme zpět do Vašeho hotelu

Tento výlet je možné spojit s jinými výlety, například :

  • Boulevard El Faro - pláž, gastronomie, zábava a nákupy - LINK
  • Na velbloudech po dunách Maspalomas - LINK
  • Mini Tour do údolí Fataga - LINK

Na navazující výlet Vám poskytneme 30% slevu

ODJEZDY podle času vaší snídaně, oběda nebo večeře. Výlet trvá minimálně 2 hodiny, pro lokality Taurito o 20 minut více.

CENA za auto : 

destinace cena za cestu tam a zpět
Maspalomas, Meloneras, Playa del Inglés 29 
San Augustín 29 
Puerto Rico, Amadores, ANFI 35 
Puerto Mogan, Taurito  37 
Las Palmas  86 
 

Prodloužení výletu : za každou hodinu prodloužení účtujeme 10% ze základní ceny. 

Cena je za auto (osobní auto s kapacitou 1 až 4 osoby). Auto je určeno pouze pro vás

Cestovní kanceláře obdobné výlety nenabízejí.

ÚHRADA výletu se provádí v hotovosti výletu k rukám řidiče a českého doprovodu znalého ostrova v jedné osobě. 

Maximální POČET OSOB v osobním autě : 4.

Máme řešení i pro skupinu 5 - 8 osob. Vypravíme 2 osobní auta a z ceny druhého Vám slevíme 10%. Chcete-li poznat ostrov se svými přáteli či známými z dovolené, domluvte se a ušetřete

Pro skupinu více než 8 osob vypravíme autobus, cena je odvislá od počtu cestujících, informujte se u nás, zpracujeme vám cenovou nabídku. 

Myslíme i na Vaše děti a máme pro ně HOMOLOGOVANÉ AUTOSEDAČKY

  • dětský zádržný bezpečností systém pro skupinu 0+ (od 0 do 13 kg) - foto
  • autosedačka pro skupiny 1+2+3 (od 9 do 36 kg)- foto
  • dětský podsedák pro skupinu 2+3 (od 15 do 36 kg) - foto
  • nebojte se, na výlety jezdí s námi i děti od 6 měsíců věku 

REZERVACE je jednoduchá. Zavolejte nebo pošlete sms na český mobil +420 702 560 575, z ČR nám voláte a smskujete za normální český tarif.

Využijte SKYPE : Grancanariaservis.cz a domluvte vše potřebné. 

MLUVÍME ČESKY :-)

Jsme i na facebooku Grancanariaservis.CZ a GRANCANARIAFORUM.CZ

Při rezervaci e-mailem zašlete zprávu na e-mail grancanariaservis.cz@gmail.com ve formě : jméno, příjmení, kontaktní telefon, hotel, požadovaný termín, počet osob.   

Těšíme se na Vás!

Vytisknout

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář