Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet lodí za delfíny, velrybami a želvami s koupáním v moři

3. 3. 2014

grancanaria_delfines05_09.jpg

Někteří po návratu z tohoto výletu říkají, že zažili skutečné "blízké setkání třetího druhu".  A není to jen metafora, ale skutečnost. Setkání s delfíny, bezprostřední kontakt s nimi v pobřežních vodách ostrova Gran Canaria, je jedním z největších zážitků Vaší dovolené.

O vynikající inteligenci delfínů se můžete přesvědčit sami, protože těchto zvířat je v pobřežních vodách našeho ostrova hojnost. Delfíni si zde snadno zajišťují potravu a tak si mohou dovolit ten luxus trávit část dne s turisty, doprovázejíc jejich lodě. Přítomnost delfínů usnadňují místní, na kyslík bohaté vody. 

Delfíni jsou aktivní brzy ráno, objevují se hned s prvními paprsky slunce. Je vhodné tedy volit výjezdy lodí vždy v dopoledních termínech, kdy jsou vidět v moři celé skupiny. Z 87 druhů, které jsou na celém světě, jich ve vodách kolem Gran Canaria najdete úctyhodných 29, a to včetně těch ohrožených. Někteří jedinci dosahují hmotnosti až kolem půl tuny, ale to jim v žádném případě nebrání skákat nad vodu, dělat ve vzduchu oblouky, skákat i ve skupinách, plout podél lodí a být dokonce rychlejší, někdy se zdá, že plují tak rychle, že už musí vzlétnout. To vše se děje hned vedle boku lodi.  Je vidět jak malý delfínek, držíc se v blízkosti matky, se snaží napodobit její obraty či skoky, uvidíte jak více jednotlivců předvádí skoky či tance, které se zdají být nacvičenou choreografií, prostě příroda zde předvádí jedno z nejkrásnějších a nejpůsobivějších představení.

Během vzrušující plavby trvající tři a nebo dvě hodiny (múžete si vybrat, cena je identická) tak uvidíte nejen delfíny, velryby, želvy či létající ryby, ale budete mít možnost (tříhodinový výlet) se i v poklidném zálivu vykoupat a zašnorchlovat. Příroda je však nevyzpytatelná a zvířatům se nedá nařizovat a tak se může stát, že například velryby nebo kosatky neuvidíte a nebo jen z velké vzdálenosti. Delfíni jsou však k vidění s velmi velkou pravděpodobností. Pokud by se tak nestalo, společnost provozující loď, by Vám navrhla náhradní termín. 

Na tříhodinové plavby se vyráží vždy v pondělí, středu, pátek a neděli  (2 hodiny pro delfíny, 1 hodina na koupání a také krmení pobřežních ryb před návratem do přístavu). Vyplutí vždy v 10:00 a ve 13:30 hodin. 

Na dvouhodinové plavby se vyráží

  • v měsících září až červen vždy v úterý, čtvrtek a sobotu, vyplutí v 10.00, 12.30 a v 15.00 hodin
  • v měsících červenec a srpen vždy v úterý, čtvrtek a sobotu, vyplutí v 10.00, 12.30 a v 15.00 hodin a také v pondělí, středu, pátek a neděli vyplutí v 17 hodin

Výlet je možné kombinovat například s výletem do přístavu Mogán nebo s plavbou ponorkou pod hladinou Atlantiku

Organizace výletu 

Vyzvedneme Vás u vašeho hotelu a dopravíme vás do přístavu.

Auto je určené pouze pro vás, nikdo cizí s vámi nepojede. Auto jede z hotelu přímo do přístavu a následně z přístavu přímo do vašeho hotelu. Šetříme tak výrazně váš čas

V přístavu nastoupíte na moderní katamarán se dvěma palubami s kapacitou cca 70 lidí a v doprovodu zkušené posádky vyplujete za delfíny a velrybami.

Po návratu z moře vás vyzvedneme v přístavu a odvezeme přímo do vašeho hotelu.

S naší individuální dopravou ušetříte oproti jiným nabídkám výrazně čas, neboť nepojedete "sběrným autobusem", který objíždí desítky hotelů a jehož cesta do přístavu trvá i 2 hodiny, stejně potom i zpět. My vám garantujeme dobu dopravy do přístavu od hotelu během 20 minut (vyjma Las Palmas), taktéž zpátky, takže při dopoledním termínu v klidu stihnete oběd a odpolední koupání v moři či bazénu. S námi je tento výlet maximálně 4,5 hodinovou záležitostí, z toho tři hodiny jste na moři. 

S námi také máte oproti konkurenci výlet za delfíny o hodinu delší ( vždy v pondělí, středu a pátek)  a to včetně koupání v moři a to vše za stejnou cenu jako u konkurence při dvouhodinovém výletu. 

Pevná cena za osobu za lístek na loď a dopravu z hotelu a do hotelu 

Destinace dospělý dítě do 12 let
San Augustín 41 25
Maspalomas 39 25
Playa del Inglés 39 25
Meloneras/Campo 39 25
ANFI/Puerto Rico 39 25
Amadores/Cura 39 25
Taurito 41 26
Puerto Mogán 42 27
Las Palmas 52 33

Ceník platí pro objednávky od 1.5.2018

Děti do 3 let zdarma, ale jejich účast nedoporučujeme. Vhodný minimální věk dětí je od 5 let.

Minimální počet osob pro výlet - 2. Při obsazení jednou osobou účtujeme příplatek ve výši 10 euro (Las Palmas 20 euro). 

Doporučujeme : výlet si objednejte a zaplaťte minimálně dva týdny před požadovaným dnem výletu. Jen tak máte jistotu míst na lodi. Rezervace míst na lodi bez provedené úhrady nejsou možné. 

Ceny platné v tabulce končí 6 pracovních dní před termínem vyplutí. Po této lhůtě je cena na osobu o 6 euro vyšší, ale jen za předpokladu, že na lodi je volná kapacita. 

ÚHRADA BANKOVNÍM PŘEVODEM minimálně 10 dní před termínem výletu. Zaplacením se rozumí připsání peněz na náš účet. Upozorňujeme, že bankovní převody při platbě za výlet trvají 2-3 pracovní dny. Platba se provádí v Kč na účet u české banky kurzem podle aktuálně platného kurzu VISA. Po dohodě je možná i platba v EUR. Podklady k úhradě zašleme emailem.  

ÚHRADA V HOTOVOSTI v eurech zde na Gran Canaria : nejpozději 4 pracovní dny před termínem výletu. Přijedeme za Vámi do hotelu. Pro lokalitu Maspalomas účtujeme za příjezd jednorázovou přirážku 10 euro, pro lokality Puerto Rico, Amadores, ANFI, Taurito a Mogán přirážku 16 euro, pro Las Palmas přirážku 26 euro.

Na výlet doporučujeme pohodlnou obuv, jednu teplejší vrstvu oblečení na loď (zejména v měsících říjen - březen), na moři může být silný vítr. V létě je nutný opalovací krém a případně pokrývka hlavy. 

Upozorňujeme, že může dojít ke změně v programu výletu, jeho zrušení z důvodu nenaplnění minimální kapacity nebo kvůli špatným podmínkám v oceánu. V takovém případě Vám přepravní společnost nabídne jiný termín. 

Myslíme i na Vaše děti a máme pro jejich dopravu do přístavu a zpět do hotelu HOMOLOGOVANÉ AUTOSEDAČKY

  • autosedačka pro skupiny 1+2+3 (od 9 do 36 kg)- foto
  • dětský podsedák pro skupinu 2+3 (od 15 do 36 kg) - foto
  • výlety doporučujeme dětem od 5 let věku

REZERVACE telefonicky: zavolejte nebo pošlete sms na český mobil +420 702 560 575, z ČR nám voláte a smskujete za normální český tarif. 

REZERVACE e-mailem: zašlete zprávu na mail grancanariaservis.cz@gmail.com ve formě : jméno, příjmení, kontaktní telefon, požadovaný termín, místo ubytování na GC, počet osob.

Využijte SKYPE : Grancanariaservis.cz a domluvte vše potřebné. 

MLUVÍME ČESKY :-) 

Jsme i na facebooku Grancanariaservis.CZ a GRANCANARIAFORUM.CZ.

Těšíme se na Vás!

Vytisknout

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář