Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzhůru k „Oblačné skále" Roque Nublo

pc300578resize_resize.jpg

Pěší výlet ke skalnímu monumentu Roque Nublo. Čtyřhodinový výlet (základní verze) v osobním autě pro 1-4 osoby do nejvyšších hor ostrova Gran Canaria s výstupem k mýtické Oblačné skále. V rozšířené verzi je možné výlet zorganizovat jako celodenní i pro skupiny 5-6, 7-8 i více osob, informujte se u nás. To vše  s českým řidičem a doprovodem v jedné osobě. Naše výhody najdete přehledně ZDE.  

CO UVIDÍTE? POSUĎTE SAMI!

Skalní monolit Roque Nublo, druhý nejvyšší bod Gran Canaria (1813 m) působí jako z jiného světa: čedičová skála se přísně tyčí nad holou plošinou jako varovný prst. Pokud nejste elitní horolezci, tak na samotný vrchol si budete muset nechat zajít chuť, ale výlet k úpatí Roque Nublo patří na Gran Canaria k nejzajímavějším. 

Odvezeme Vás od hotelu přes údolí tisíce palem Fataga a město San Bartolomé až na parkoviště nedaleko skalního monumentu., kde vás vysadíme a po skončení treku pro vás opět přijedeme. Parkoviště u skály je poměrně malé a parkování mimo vyhrazená místa je razantně postihováno policií (pokuta až 200 eur). Bohužel se také množí krádeže věcí z opuštěných aut. 

Trasa ke skále není příliš náročná, vyžaduje ale pevnou obuv, v létě dostatek pití a v zimě teplé oblečení, kdyby nahoře foukalo.

Od parkoviště stezka mírně stoupá řídkým lesem, a až se obzor rozestoupí, budete za půlhodinu chůze skoro u cíle. Na Roque Nublo doporučujeme vyrazit brzy, dříve, než se (hlavně v zimním období) začnou srážet mraky. Kolem poledne totiž pasátové větry pravidelně vytvářejí v centru ostrova mlžnou stěnu (ne nadarmo lze Roque Nublo přeložit jako „Oblačná skála") a pak už byste toho moc neviděli, což by byla škoda.

Po vystoupání kolem skály nazývané "mnich" se dostanete až pod samotný monolit a pod Vámi se otevře skvostný výhled. Ať na vyprahlou krajinu rozbrázděnou hlubokými údolími, tak na skalní útesy nebo nádherné lesy. V hloubce pod sebou vidíte další pitoreskní monolit Roque Bentayga (1 404 m), jehož tvar silně připomíná skály z amerického Západu. V dálce pak nepřehlédnete siluetu sopky Teide (3718 m) na ostrově Tenerife. Za dobré viditelnosti jsou i vidět duny v Maspalomas.

Tento výlet doporučujeme naplánovat mimo víkend, kdy sem houfně vyrážejí domorodci.

Při zpáteční cestě se zastavíme v malebném městečku San Bartolomé, s krásným kostelem, radnicí a uličkami se starými kanárskými domy a také na vyhlídce nad celou oblastí Maspalomas a písečných dun. 

Na tento výlet můžeme vyrazit v týdnu i o víkendu.

Celý výlet je bez fakultativních doplňků přibližně na 4 hodiny (lokality Mogán a Puerto Rico o 30 minut více). 

Obtížnost : střední

Celková délka : 2,5 km

Doba chůze : max. 2 hod. 

Celkové stoupání : 200 m

Celkové klesání : 200 m

ODJEZDY podle času vaší snídaně, oběda nebo večeře.

V případě požadavku na rozšíření výletu o další trek účastníkům doporučujeme si uložit v mobilním telefonu aplikaci a offline verzi map Španělska včetně Kanárských ostrovů od MAPY.CZ

CENÍK VÝLETU

Cena je za auto, nikoliv za osobu.

Auto je určeno pouze pro vás a vaši skupinu/rodinu. Počet osob v autě si určujete vy sami.                        

CENA za auto:

Maspalomas/Meloneras 54
Campo International/Playa del Inglés 54
San Augustin/El Salobre  56
Amadores/Puerto Rico/ANFI 65
Taurito/Mogán/Puerto de Mogán 67 
Las Palmas  99

Ceník je platný od 30.5.2023

Cena je za auto. Auto je určené pouze pro Vás, my k Vám nikoho cizího do auta neposadíme

Cestovní kanceláře obdobné výlety nenabízejí, pouze v rámci tzv. celodenních akcí, bez českého doprovodu a bez výkladu během jízdy nebo bez provedení památkou, v cenách od 60 euro za osobu. Náš půldenní výlet trvá stejnou dobu jako tzv. celodenní výlety cestovních kanceláří, které se jezdí autobusy. 

V sobotu a neděli účtujeme ke standardní ceně výletu příplatek 10% k ceně. 

Zdůrazňujeme, že cena není za jednu osobu, ale vždy za auto. 

Auto je určené pouze pro vás, počet osob v autě si určujete sami. My k vám nikoho cizího do auta nepřidáme. 

ÚHRADA výletu se provádí v hotovosti k rukám řidiče a českého doprovodu znalého ostrova v jedné osobě. 

 

VÝLET JE MOŽNÉ SPOJIT

- s trekem ke skalnímu úkazu "Okno do oblak" - Ventana del Nublo. Trasa treku 2,5 km, převýšení 200 m: příplatek 15 euro, výlet se prodlouží o 80 minut

- s trekem ke skalnímu monolitu Roque Bentayga. Trasa treku 1,5 km, převýšení 150 m: příplatek 20 euro, výlet se prodlouží o 90 minut

- s exkurzí do originálního kanárského vinařství s možností ochutnávky i zakoupení vín: příplatek 5 euro, výlet se prodlouží o 20 minut

- s návštěvou městečka FATAGA a palmové oázy s vodním mlýnem: příplatek 10 eur, výlet se prodlouží o 30 minut

- s návštěvou EKO farmy ALOE VERA: příplatek 5 eur, výlet se prodlouží o 20 minut

- s výjezdem na nejvyšší horu Gran Canaria (1949 mnm), kde se před Vámi otevře nádherné panorama více než poloviny ostrova včetně písečných dun a sousední Tenerife (výhledy jsou pouze za příznivého počasí) a návštěva sopečného kráterupříplatek 20 eur, výlet se prodlouží o 60 minut, návrat do hotelu je pak jinou cestou než je výjezd do hor. 

 

ORGANIZACE VÝLETU

Každý výlet je individuální a s každým zákazníkem projednáváme před výletem všechny jeho detaily, včetně oblečení, obutí, jídla, pití etc. Základní organizační pokyny k našim výletům najdete ZDE

Auto pro Vás přijede k hotelu, přes email nebo sms sjednáme místo setkání. Po skončení výletu Vás odvezeme opět na stejné místo. 

Výlet je možné prodloužit o čas na oběd v tradiční horské kanárské restauraci (příplatek 5e za hodinu prodloužení).

Na výlet doporučujeme pohodlnou trekovou obuv, vhodné teplejší oblečení v závislosti na počasí (zejména v měsících říjen - březen).

Balená  voda je během výletu pro všechny zdarma (1,5 litru na osobu), netahejte se s ní z hotelu!

Pokud není v organizačních pokynech k výletu vedeno jinak, výlet je vhodný pro děti od 6 let věku. 

Vezměte si sebou USB kabely, na telefon, foťák nebo kameru. Případně je na výletu možnost dobití baterií většiny mobilních telefonů. 

ODJEZDY podle času vaší snídaně, nejpozději v 9 hodin. Výlet trvá minimálně 5 hodin, pro destinace Puerto Rico, Taurito a Mogán o půl hodiny déle. 

Auto je určeno výhradně pouze pro Vás a Vámi určené spolucestující, my k Vám nikoho cizího do auta nepřidáme. Omlouváme se ale, že nebudeme akceptovat Vaše požadavky na zajištění dalších spolucestujících.  

Vyhrazujeme si právo výlet bez náhrady zrušit a nebo jeho termín přesunout a to především z důvodu nepříznivého počasí nebo zásahu vyšší moci (stávka, výluka, živelná pohroma, varování a výstraha meteorologů a pod.).

Maximální POČET OSOB v osobním autě : 4.

Máme řešení i pro skupinu 5 - 8 osob (viz ceník).

Pro skupinu více než 8 osob vypravíme minibus nebo autobus, cena je odvislá od počtu cestujících, informujte se u nás, zpracujeme vám cenovou nabídku. Skupinu nad 8 osob doprovází při treku průvodce. 

Myslíme i na Vaše děti a máme pro ně HOMOLOGOVANÉ AUTOSEDAČKY

  • dětský zádržný bezpečností systém pro skupinu 0+ (od 0 do 13 kg) - foto
  • autosedačka pro skupiny 1+2+3 (od 9 do 36 kg)- foto
  • dětský podsedák pro skupinu 2+3 (od 15 do 36 kg) - foto
  • nebojte se, na výlety jezdí s námi i děti od 6 měsíců věku 

REZERVACE je jednoduchá. Zavolejte nebo pošlete sms na český mobil +420 702 560 575. Z ČR nám voláte a smskujete za normální český tarif.

Využijte SKYPE : Grancanariaservis.cz a domluvte vše potřebné. 

MLUVÍME ČESKY :-)

Jsme i na facebooku Grancanariaservis.CZ a GRANCANARIAFORUM.CZ.

Při rezervaci e-mailem zašlete zprávu na mail grancanariaservis.cz@gmail.com ve formě : jméno, příjmení, kontaktní telefon, hotel, požadovaný termín, počet osob.

Těšíme se na Vás!

 

roquenublo.jpg

 

Vytisknout

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář