Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzhůru k „Oblačné skále" Roque Nublo

8. 6. 2014

pc300578resize_resize.jpg

Skalní monolit Roque Nublo, druhý nejvyšší bod Gran Canaria (1813 m) působí jako z jiného světa: čedičová skála se přísně tyčí nad holou plošinou jako varovný prst. Pokud nejste elitní horolezci, tak na samotný vrchol si budete muset nechat zajít chuť, ale výlet k úpatí Roque Nublo patří na Gran Canaria k nejzajímavějším. 

Odvezeme Vás od hotelu přes údolí tisíce palem Fataga a město San Bartolomé až na parkoviště nedaleko skalního monumentu. Trasa ke skále není příliš náročná, vyžaduje ale pevnou obuv, dostatek pití a případné dodatečné oblečení, kdyby nahoře foukalo.

Od parkoviště stezka mírně stoupá řídkým lesem, a až se obzor rozestoupí, budete za půlhodinu chůze skoro u cíle. Na Roque Nublo doporučujeme vyrazit brzy, dříve, než se (hlavně v zimním období) začnou srážet mraky. Kolem poledne totiž pasátové větry pravidelně vytvářejí v centru ostrova mlžnou stěnu (ne nadarmo lze Roque Nublo přeložit jako „Oblačná skála") a pak už byste toho moc neviděli, což by byla škoda.

Po vystoupání kolem skály nazývané "mnich" se dostanete až pod samotný monolit a pod Vámi se otevře skvostný výhled. Ať na vyprahlou krajinu rozbrázděnou hlubokými údolími, tak na skalní útesy nebo nádherné lesy. V hloubce pod sebou vidíte další pitoreskní monolit Roque Bentayga (1 404 m), jehož tvar silně připomíná skály z amerického Západu. V dálce pak nepřehlédnete siluetu sopky Teide (3718 m) na ostrově Tenerife. 

Tento výlet doporučujeme naplánovat mimo víkend, kdy sem houfně vyrážejí domorodci.

Při zpáteční cestě se zastavíme v malebném městečku San Bartolomé, s krásným kostelem, radnicí a uličkami se starými kanárskými domy.

ALTERNATIVY

Zastavit se můžeme i v originálním grankanárském vinařství  (příplatek 5 euro) kde můžete ochutnat a zakoupit si výborná kanárská vína. Krátká zastávka je možná i v údolí Fataga. Na závěr výletu se stavíme na vyhlídce nad celou oblastí Maspalomas a písečných dun. 

Za příplatek 15 euro se po absolvování treku můžeme autem vydat na nejvyšší horu ostrova Pico de Las Nieves (1949), kde se před Vámi otevře nádherné panorama více než poloviny ostrova včetně písečných dun a sousední Tenerife (výhledy jsou pouze za příznivého počasí). Návrat do hotelu je pak jinou cestou než je výjezd do hor. 

Celý výlet je bez fakultativních doplňků přibližně na čtyři hodiny (lokality Mogán a Puerto Rico o 30 minut více). 

Obtížnost : střední

Celková délka : 2,5 km

Doba chůze : max. 2 hod. 

Celkové stoupání : 200 m

Celkové klesání : 200 m

ODJEZDY podle času vaší snídaně, oběda nebo večeře.

CENA : 

Maspalomas/Meloneras 44 E
Campo International/Playa del Inglés 44 E
San Augustin/El Salobre  46 E
Amadores/Puerto Rico/ANFI 47 E
Taurito/Mogán/Puerto de Mogán 49 E
Las Palmas  59 E

Cena je za auto (osobní auto s kapacitou 1 až 4 osoby). Při obsazení auta 4 osobami je cena na osobu od 11 euro. Cestovní kanceláře obdobné výlety nenabízejí. Do místa startu nejede autobus. 

Zdůrazňujeme, že cena není za jednu osobu, ale vždy za auto.

ÚHRADA výletu se provádí v hotovosti po skončení výletu k rukám řidiče a českého doprovodu znalého ostrova v jedné osobě smiley

Maximální POČET OSOB v osobním autě : 4.

Máme řešení i pro skupinu 5 - 8 osob. Vypravíme 2 osobní auta a z ceny druhého Vám slevíme 10%. Cesta pro 8 lidí z Maspalomas tak bude stát 44 + 40 euro. tedy 10,50 euro na osobu. Chcete-li poznat ostrov se svými přáteli či známými z dovolené, domluvte se a ušetřete

Pro skupinu více než 8 osob vypravíme autobus, cena je odvislá od počtu cestujících, informujte se u nás, zpracujeme vám cenovou nabídku. 

Myslíme i na Vaše děti a máme pro ně HOMOLOGOVANÉ AUTOSEDAČKY

  • dětský zádržný bezpečností systém pro skupinu 0+ (od 0 do 13 kg) - foto
  • autosedačka pro skupiny 1+2+3 (od 9 do 36 kg)- foto
  • dětský podsedák pro skupinu 2+3 (od 15 do 36 kg) - foto
  • nebojte se, na výlety jezdí s námi i děti od 6 měsíců věku 

REZERVACE je jednoduchá. Zavolejte nebo pošlete sms na český mobil +420 702 560 575. Z ČR nám voláte a smskujete za normální český tarif.

Využijte SKYPE : Grancanariaservis.cz a domluvte vše potřebné. 

MLUVÍME ČESKY :-) 

Jsme i na facebooku Grancanariaservis.CZ a GRANCANARIAFORUM.CZ.

Při rezervaci e-mailem zašlete zprávu na mail grancanariaservis.cz@gmail.com ve formě : jméno, příjmení, kontaktní telefon, hotel, požadovaný termín, počet osob.  

Těšíme se na Vás!

roquenublo.jpg

 

Vytisknout

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář