Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trek na Roque Nublo a k horskému jezeru

11. 11. 2015

p3269847_resize.jpg

Pěší výlet ke skalnímu monumentu Roque Nublo a vysokohorskému jezeru s různým místem startu a cíle. 

A CO VLASTNĚ ZAŽIJETE A UVIDÍTE?

Skalní monolit Roque Nublo, druhý nejvyšší bod Gran Canaria (1813 m) působí jako z jiného světa. Čedičová skála se přísně tyčí nad holou plošinou jako varovný prst. Pokud nejste elitní horolezci, tak na samotný vrchol si budete muset nechat zajít chuť, ale výlet k úpatí Roque Nublo patří na Gran Canaria k nejzajímavějším.

V první části treku vyjdete pod samotnou skálu, obejdete ji velkým obloukem s nádhernými výhledy na dno centrální kráteru, který dal vzniknout celému ostrovu a nakonec k ní vystoupáte. Ve druhé části treku budete sestupovat na dno bývalého menšího sopečného kráteru, který dal vzniknout soustavě skal "Roque Nublo" a kolem vysokohorského jezera sejdete do jiné části tohoto skalního komplexu. Nebudete se tedy vracet do místa, odkud jste vyšli. Tím bude Váš trek zajímavější. 

Během treku uvidíte skutečné TOP vyhlídky na horské masivy, střed ostrova, jižní pobřeží a západní národní park a ostrov Tenerife s nejvyšší horou Španělska Pico de Teide (za dobré viditelnosti). Na závěr výletu můžeme navštívit malebný přístav Mogán (příplatek 8 euro) a shlédnout tři vysohorské přehrady, jedny z největších na Gran Canaria. Jinak se budeme vracet do hotelu stejnou cestou. 

PROGRAM

Odvezeme Vás od hotelu přes údolí tisíce palem Fataga (zastávka na vyhlídce na duny Maspalomas a celou jižní oblast ostrova včetně údolí "tisíce palem" Fataga) a město San Bartolomé až na parkoviště nedaleko skalního monumentu. Trasa ke skále a dolů je středně náročná, vyžaduje pevnou obuv, dostatek pití a případné dodatečné oblečení, kdyby nahoře (zejména v zimních měsících) foukalo.

Na Roque Nublo doporučujeme vyrazit brzy, dříve, než se (hlavně v zimním období) začnou srážet mraky. Kolem poledne totiž pasátové větry pravidelně vytvářejí v centru ostrova mlžnou stěnu (ne nadarmo lze Roque Nublo přeložit jako „Oblačná skála") a pak už byste toho moc neviděli, což by byla škoda. Současně doporučujeme tento výlet naplánovat mimo víkend, kdy sem houfně vyrážejí canarios, pro něž je Roque Nublo posvátnou skálou.

Od parkoviště, kde Vás vysadíme, kvalitní stezka mírně stoupá řídkým lesem. Pod skálou zvanou "mnich" pokračujete lesem do oblouku pod Roque Nublo až dojdete k nádherné náhorní planině. To už budete za skoro hodinu a půl u prvního cíle treku, u skal "žába" a Roque Nublo. Pod Vámi se otevře skvostný výhled. Ať na vyprahlou krajinu rozbrázděnou hlubokými údolími, tak na skalní útesy nebo nádherné lesy. V hloubce pod sebou vidíte další pitoreskní monolit Roque Bentayga (1 404 m), jehož tvar silně připomíná skály z amerického Západu. V dálce pak nepřehlédnete siluetu sopky Teide (3715 m) na ostrově Tenerife. 

Při sestupu ze skály Roque Nublo na druhou stranu celého skalního komplexu sejdete do bývalého sopečného jícnu, který v geologicky "nedávné" době dal vzniknout skalám El Fraile, La Rana a Roque Nublo. Projdete kolem úchvatného vysokohorského plesa a po posledním stoupání sestoupíte do horského sedla, kde Vás již budeme čekat. Celý trek trvá asi 2,5 až 3 hodiny.

Při zpáteční cestě, lidskou civillizací nedotknutou krajinou, se zastavíme v malebném přístavním městečku Puerto de Mogán, právem nazývaném "kanárské Benátky" a ještě před ním se zastavíme u vysokohorských přehrad a na vyhlídce nad skvostnými údolími Mogán a Veneguera (za příplatek 8e, jinak bez návštěvy přístavu).

ALTERNATIVY

Při cestě do hor můžeme fakultativně navštívit (příplatek 5 euro) město San Bartolomé, s krásným kostelem, radnicí a uličkami se starými kanárskými domy. Nebo se můžeme zastavit v originálním grankanárském vinařství  (příplatek 5 euro), kde můžete ochutnat a zakoupit si výborná kanárská vína.

Za příplatek 5 euro se před trekem můžeme autem vydat na nejvyšší horu ostrova Pico de Las Nieves (1949), kde se před Vámi otevře nádherné panorama více než poloviny ostrova včetně písečných dun a sousední Tenerife (výhledy jsou pouze za příznivého počasí). 

Celý výlet (bez fakultativních doplnění) je přibližně na 6 hodin

Obtížnost : střední

Celková délka : 3,8 km

Doba chůze : min. 2:30 hod. 

Celkové stoupání : 450 m

Celkové klesání : 500 m

ODJEZDY podle času vaší snídaně

CENA : 

Maspalomas/Meloneras 54 E
Campo International/Playa del Inglés 54 E
San Augustin/El Salobre  56 E
Amadores/Puerto Rico/ANFI 57 E
Taurito/Mogán/Puerto de Mogán 59 E
Las Palmas  69 E

Cena je za auto (osobní auto s kapacitou 1 až 4 osoby). Při obsazení auta 4 osobami je cena na osobu od 13,50 euro. Cestovní kanceláře obdobné výlety nenabízejí. Do místa startu nejede autobus. 

Zdůrazňujeme, že cena není za jednu osobu, ale vždy za auto.

ÚHRADA výletu se provádí v hotovosti po skončení výletu k rukám řidiče a českého doprovodu znalého ostrova v jedné osobě smiley

Maximální POČET OSOB v osobním autě : 4.

Máme řešení i pro skupinu 5 - 8 osob. Vypravíme 2 osobní auta a z ceny druhého Vám slevíme 10%. Cesta pro 8 lidí z Maspalomas tak bude stát 54 + 49 euro, tedy 12,90 euro na osobu.  

Pro skupinu více než 8 osob vypravíme autobus, cena je odvislá od počtu cestujících, informujte se u nás, zpracujeme vám cenovou nabídku. 

Myslíme i na Vaše děti a máme pro ně HOMOLOGOVANÉ AUTOSEDAČKY

  • dětský zádržný bezpečností systém pro skupinu 0+ (od 0 do 13 kg) - foto
  • autosedačka pro skupiny 1+2+3 (od 9 do 36 kg)- foto
  • dětský podsedák pro skupinu 2+3 (od 15 do 36 kg) - foto
  • nebojte se, na výlety jezdí s námi i děti od 6 měsíců věku 

REZERVACE je jednoduchá. Zavolejte nebo pošlete sms na český mobil +420 702 560 575. Z ČR nám voláte a smskujete za normální český tarif.

Využijte SKYPE : Grancanariaservis.cz a domluvte vše potřebné. 

MLUVÍME ČESKY :-) 

Jsme i na facebooku Grancanariaservis.CZ a GRANCANARIAFORUM.CZ.

Při rezervaci e-mailem zašlete zprávu na mail grancanariaservis.cz@gmail.com ve formě : jméno, příjmení, kontaktní telefon, hotel, požadovaný termín, počet osob.  

Těšíme se na Vás!

Vytisknout

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář