Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trek ke kanárské 'Pravčické bráně', zvané 'Okno do oblak'

7570.jpg

Pětihodinový výlet (základní verze) v osobním autě pro 1-4 osoby do nejvyšších hor ostrova Gran Canaria s výstupem k bizarnímu skalnímu útvaru "Okno do oblak". V rozšířené verzi je možné výlet zorganizovat jako celodenní i pro skupiny 5-6, 7-8 i více osob. To vše  s českým řidičem a doprovodem v jedné osobě. Naše výhody najdete přehledně ZDE.  

CO UVIDÍTE? POSUĎTE SAMI! 

Skalní útvar Ventana del Nublo tak trochu připomíná českou Pravčickou bránu, i když je výrazně menší. Brána je umístěná na horském hřebenu a je produktem eroze vulkanického útvaru, starého asi dva miliony let. 

Od skalního oblouku jsou úchvatné výhledy na skálu Roque Nublo a za dobré viditelnosti samozřejmě i na sousední ostrov Tenerife s nejvyšší horou Španělska, Pico de Teide.

Ventana del Nublo není sice uvedena v každém průvodci o Gran Canaria, ale rozhodně se jedná o jedno z nejkrásnějších míst ostrova a stojí za výstup.

Odvezeme Vás od hotelu přes údolí tisíce palem Fataga a město San Bartolomé až do borovicového lesa do nadmořské výšky kolem 1.600 metrů, kde startuje váš trek. Trasa není příliš náročná, vyžaduje ale pevnou obuv, v létě dostatek pití a v zimě teplé oblečení, kdyby nahoře foukalo.

Stezka mírně stoupá řídkým lesem, je dobře značená a za zhruba půlhodinu chůze budete u cíle. Na výlet doporučujeme vyrazit brzy, dříve, než se (hlavně v zimním období) začnou srážet mraky. Kolem poledne totiž pasátové větry pravidelně vytvářejí v centru ostrova mlžnou stěnu (ne nadarmo se skalní útvar jmenuje Okno do oblak. Po poledni už byste toho moc neviděli.

A bylo by čeho litovat. Po výstupu se vám od "okna" pod Vámi otevře skvostný výhled. Ať na lesy v hlubokých údolích, tak na skalní útesy nebo vzdálené ostrovy. V hloubce pod sebou uvidíte horskou vesničku, proti sobě skalní monolit Roque Nublo, v dálce pak nepřehlédnete siluetu sopky Teide (3718 m) na ostrově Tenerife. 

Na tento výlet můžeme vyrazit v týdnu i o víkendu.

Při zpáteční cestě se zastavíme v malebném městečku San Bartolomé, s krásným kostelem, radnicí, městskou prádelnou a uličkami se starými kanárskými domy, a také na vyhlídce nad celou oblastí Maspalomas a písečných dun. 

Celý výlet je v základní verzi pro 1-4 osoby bez fakultativních doplňků přibližně na pět hodin

ODJEZDY podle času vaší snídaně, oběda nebo večeře.

Podrobnosti trasy

Obtížnost : mírná

Celková délka : 2,5 km

Doba chůze : max. 2 hod. 

Celkové stoupání : 120 m

Celkové klesání : 120 m

Účastníkům doporučujeme si uložit v mobilním telefonu aplikaci a offline verzi map Španělska včetně Kanárských ostrovů od MAPY.CZ

CENÍK VÝLETU

Cena je za auto, nikoliv za osobu.

Auto je určeno pouze pro vás a vaši skupinu/rodinu. Počet osob v autě si určujete vy sami.                        

CENA za auto: 

Destinace 1-4 os. 5-6 osob** 7-8 osob**
Maspalomas, Playa Inglés, Meloneras, S.Augustín * 59   195   290  
Arguineguín, Salobre 62   195   290  
Puerto Rico, Amadores, ANFI, Cura 65   195   290  
Taurito, Mogán 69   195   290  
Las Palmas  85 € 205   290  

* včetně Bahía Feliz, El Tablero, Campo International, San Fernando, Vecindario

** výlet pro skupiny 5-6 osob a 7-8 osob není na 6 hodin, ale na 9,5 hodiny. Výlet je rozšířen o výjezd na nejvyšší horu, trek ke skále Roque Nublo, návštěvu města San Bartolomé, návštěvu údolí Fataga včetně městečka a palmové džungle

Cena je za auto. Auto je určené pouze pro Vás, my k Vám nikoho cizího do auta neposadíme

Cestovní kanceláře obdobné výlety nenabízejí, pouze v rámci tzv. celodenních akcí, bez českého doprovodu a bez výkladu během jízdy nebo bez provedení památkou, v cenách od 60 euro za osobu. Náš půldenní výlet trvá stejnou dobu jako tzv. celodenní výlety cestovních kanceláří, které se jezdí autobusy. 

V sobotu a neděli účtujeme ke standardní ceně výletu příplatek 10% k ceně. 

Zdůrazňujeme, že cena není za jednu osobu, ale vždy za auto. 

Auto je určené pouze pro vás, počet osob v autě si určujete sami. My k vám nikoho cizího do auta nepřidáme. 

ÚHRADA výletu se provádí v hotovosti k rukám řidiče a českého doprovodu znalého ostrova v jedné osobě. 

 

VÝLET JE MOŽNÉ SPOJIT

- s trekem ke skalnímu monolitu Roque Nublo - příplatek 20 euro,  výlet se prodlouží o 90 minut. 

- s návštěvou v originálním grankanárském vinařství - příplatek 5 euro, výlet se prodlouží o 20 minut. Ve vinařství můžete ochutnat a zakoupit výborná kanárská vína. 

- s návštěvou EKO farmy ALOE VERA: příplatek 5 eur, výlet se prodlouží o 20 minut

- s návštěvou tradičního kanárského městečka Fataga - příplatek 5 euro, výlet se prodlouží o 30 minut. Ve městečku navštívíme tradiční pekařství, veřejnou prádelnu, projdeme uličkami města.  

- s výjezdem na nejvyšší horu Gran Canaria (1949 mnm), kde se před Vámi otevře nádherné panorama více než poloviny ostrova včetně písečných dun a sousední Tenerife (výhledy jsou pouze za příznivého počasí) a návštěvou sopečného kráterupříplatek 18 eur, výlet se prodlouží o 40 minut, návrat do hotelu je pak jinou cestou než je výjezd do hor. 

- s návštěvou malebného přístavu Mogán - příplatek 10 eur, výlet se prodlouží o 30 minut. Návrat do hotelu není přes údolí Fataga. 

Výlet pro skupiny 5-6 osob a 7-8 osob není na 5-6 hodin, ale na 9,5 hodiny (viz tabulka cen). Výlet je oproti základní verzi rozšířen o výjezd na nejvyšší horu, trek ke skále Roque Nublo a trek ke skalnímu plesu pod Roque Nublo. 

 

ORGANIZACE VÝLETU

Každý výlet je individuální a s každým zákazníkem projednáváme před výletem všechny jeho detaily, včetně oblečení, obutí, jídla, pití etc. Základní organizační pokyny k našim výletům najdete ZDE

Auto pro Vás přijede k hotelu, přes email nebo sms sjednáme místo setkání. Po skončení výletu Vás odvezeme opět na stejné místo. 

Výlet je možné prodloužit o čas na oběd v tradiční horské kanárské restauraci (příplatek 5e za hodinu prodloužení).

Na výlet doporučujeme pohodlnou trekovou obuv, vhodné teplejší oblečení v závislosti na počasí (zejména v měsících říjen - březen).

Balená  voda je během výletu pro všechny zdarma (1,5 litru na osobu), netahejte se s ní z hotelu!

Pokud není v organizačních pokynech k výletu vedeno jinak, výlet je vhodný pro děti od 6 let věku. 

Vezměte si sebou USB kabely, na telefon, foťák nebo kameru. Případně je na výletu možnost dobití baterií většiny mobilních telefonů. 

ODJEZDY podle času vaší snídaně, nejpozději v 9 hodin. Výlet trvá minimálně 5 hodin, pro destinace Puerto Rico, Taurito a Mogán 5,5 hodiny. 

Auto je určeno výhradně pouze pro Vás a Vámi určené spolucestující, my k Vám nikoho cizího do auta nepřidáme. Omlouváme se ale, že nebudeme akceptovat Vaše požadavky na zajištění dalších spolucestujících.  

Vyhrazujeme si právo výlet bez náhrady zrušit a nebo jeho termín přesunout a to především z důvodu nepříznivého počasí nebo zásahu vyšší moci (stávka, výluka, živelná pohroma, varování a výstraha meteorologů a pod.).

Maximální POČET OSOB v osobním autě : 4.

Máme řešení i pro skupinu 5 - 8 osob (viz ceník).

Pro skupinu více než 8 osob vypravíme minibus nebo autobus, cena je odvislá od počtu cestujících, informujte se u nás, zpracujeme vám cenovou nabídku. Skupinu nad 8 osob doprovází při treku průvodce. 

Myslíme i na Vaše děti a máme pro ně HOMOLOGOVANÉ AUTOSEDAČKY

  • dětský zádržný bezpečností systém pro skupinu 0+ (od 0 do 13 kg) - foto
  • autosedačka pro skupiny 1+2+3 (od 9 do 36 kg)- foto
  • dětský podsedák pro skupinu 2+3 (od 15 do 36 kg) - foto
  • nebojte se, na výlety jezdí s námi i děti od 6 měsíců věku 

REZERVACE je jednoduchá. Zavolejte nebo pošlete sms na český mobil +420 702 560 575. Z ČR nám voláte a smskujete za normální český tarif.

Využijte SKYPE : Grancanariaservis.cz a domluvte vše potřebné. 

MLUVÍME ČESKY :-)

Jsme i na facebooku Grancanariaservis.CZ a GRANCANARIAFORUM.CZ.

Při rezervaci e-mailem zašlete zprávu na mail grancanariaservis.cz@gmail.com ve formě : jméno, příjmení, kontaktní telefon, hotel, požadovaný termín, počet osob.

Těšíme se na Vás!

 

Vytisknout