Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z nejvyšší hory přes přehradu až na Oblačnou skálu

23. 9. 2016

012_resize.jpg

Celodenní výlet (cca 8-9 hodin) s návštěvou sopečného kráteru, nejvyšší hory ostrova, s výhledy na sousední ostrovy, na smělé skalní monolity a s výstupem na Oblačnou skálu. A samozřejmě s horským trekem v délce 9 kilometrů. Trek končí na jiném místě než začíná! Krásné borovicové lesy, horská přehrada, kvalitní lesní cesta. Nádherné výhledy i na sousední ostrovy, opravdové TOP z ostrova. 

A co všechno uvidíte? Skutečné TOP z hor ostrova! 

Východní pobřeží - zelený subtropický sever - vinařská oblast - sopečný kráter - tradiční kanárská města a architektura - sněžné jámy - rekreační oblasti v horách - výjezd na nejvyšší horu - borovicové lesy - trek z nejvyšší hory přes přehradu a Roque Nublo - výhledy na Roque Nublo, Bentayga a ostrov Tenerife - staré kanárské město v horách - údolí tisíce palem - palmová džungle - vodní mlýn - vyhlídka na oblast Maspalomas - písečné duny.

CENÍK VÝLETU

Cena je za auto, nikoliv za osobu.

Auto je určeno pouze pro vás a vaši skupinu/rodinu. Počet osob v autě si určujete sami.                                                              

HOTEL                                                                 POČET OSOB VE VOZIDLE
  1-4 5-6 7-8 9-21
Maspalomas 110 170 230 440
Puerto Rico/ANFI/Amadores 115 175 235 440
Taurito/Mogán 115 175 235 440
Las Palmas 125 185 240 440

!! cena je v EUR vždy za vozidlo, nikoliv za osobu (klimatizané osobní auto/minibus/bus)!!

  • počet osob v autě si určujete vy sami, my k vám nikoho CIZÍHO do auta nepřidáme
  • pro skupinu nad 21 osob si od nás vyžádejte cenovou kalkulaci
  • cestovní kanceláře nabízejí obdobné individuální VIP výlety i od 50 euro/osobu, bez českého průvodce a bez výkladu během jízdy
  • Maspalomas = Bahía Feliz, San Augustín, Playa del Inglés, Maspalomas, Meloneras, Campo International, Salobre, Pasito Blanco
  • nenašli jste v ceníku vaši destinaci? Napište nám  na náš email grancanariaservis.cz@gmail.com

​​ÚHRADA CENY výletu při počtu účastníků 1-4, 5-6 a 7-8 osob se provádí v hotovosti k rukám řidiče a českého privátního doprovodu znalého ostrova v jedné osobě. U výletů s počtem 9-21 se platí záloha 50% bankovním převodem na korunový nebo eurový účet v ČR nebo na Gran Canaria v hotovosti nejpozději 4 dny před výletem. Doplatek vždy v hotovosti v den výletu před jeho zahájením. 

PROGRAM VÝLETU

Ráno (podle času snídaně ve Vašem hotelu, nejpozději v 09:00 hodin) Vás vyzvedneme před hotelem a na úvod zamíříme na vyhaslý sopečný kráter, který má v průměru jeden kilometr. Budeme projíždět vinařskou oblastí, tradičními kanárskými městečky, pojedeme z pobřeží do vysokých hor, dlouhým zeleným údolím, ve kterém leží dvě nádherná kanárská městečka. V jednom se krátce zastavíme a projdeme si jeho zachovalé historické centrum. 

Přes oblasti, kde kanářané tráví volný čas grilováním a stanováním se dostaneme až do oblasti nejvyšší hory ostrova (1.949 mnm). Z nejvyššího vrcholu (za dobré viditelnosti) se budeme kochat pohledy na duny v Maspalomas nebo celý střed a západ ostrova. Za dobrých klimatických podmínek lze dohlédnout na břehy Afriky či na ostrov Tenerife. 

Na nejvyšší hoře je start treku. Trasa treku vede z nejvyšší hory přes lesy, přes vysokohorskou přehradu, mýtickou Oblačnou skálu, přes dno kráteru s nádherným plesem a končí na "druhé" straně centrálního pohoří.

V průběhu treku se seznámíte nejen s nejvyšší horou a výhledy z ní, ale také s hlubokými borovicovými lesy, vysokohorskou přehradou kterou přejdete přes hráz, následně vyjdete k Oblačné skále a přes dno dalšího sopečného kráteru dojdete až do cílové mety, kde na vás budeme čekat. Zejména od skály Roque Nublo jsou nádherné výhledy do středu ostrova ale i na sousední ostrovy. Očekávat vás budeme nejen na konci trasy, ale také v jejím průběhu, na dvou stanovištích, kde s vámi upřesníme další přesnou trasu. Celý skoro desetikilometrový úsek vám tak rozdělíme na několik částí a budeme s vámi v kontaktu. 

Vybaveni budete kvalitní turistickou mapou. Nad ní si projdeme také orientační body a místa setkání po trase a ukážeme Vám úskalí trasy, nejzajímavější místa a body pro fotografování. 

Za dobrého počasí je během treku vidět sousední ostrov Tenerife a na něm ležící nejvyšší hora Španělska Pico de Teide (3.718 mnm). V průběhu treku je řada míst k zastavení a výhledům nejen na skalní monumenty ve středu ostrova, ale také samozřejmě na focení, vše je ale závislé na počasí. Na trase se mraky ale většinou objevují až po poledni. 

Po ukončení treku pojedeme na jižní pobřeží, projedeme město v horách obklopené subtropickou flórou a přes údolí tisíce palem, vyhlídku na oblast Maspalomas a písečné duny zamíříme k hotelu. Pro lokality Puerto Rico a Mogán je návrat přes městečko Mogán. 

Celá trasa treku vede po kvalitní stezce nebo kamenitém chodníku a měří cca 9 km. Převýšení je cca 500 metrů. Většinou cesta klesá. Střední zátěž. 

Trek je vhodný pro děti od cca 10 let v závislosti na jejich fyzické kondici. 

ORGANIZACE VÝLETU

Vyzvedneme vás u vašeho hotelu na místě, které si předem spolu domluvíme. Po ukončení výletu vás odvezeme zpětk vašemu hotelu. 

Na výlet doporučujeme pohodlnou obuvteplejší oblečení do hor (zejména v měsících říjen - březen). V letních měsících nezapomeňte přibalit opalovací krém, případně pokrývku hlavy. Pro trek si vezměte pevnou obuv a oblečení do hor včetně nepromokavé varianty (platí pro měsíce listopad - únor). 

Pitná voda je během výletu pro všechny zdarma (1,5 litru na osobu), netahejte se s ní z hotelu!

Jídlo si vezměte na výlet sebou, máte-li all inclusive, vyzvedněte si v den výletu v jídelně balíček. Po dohodě je možná zastávka v restauraci, na úkor  délky výletu.

Vezměte si sebou USB kabely, nabíječku na telefon, foťák nebo kameru. Na výletu je možnost dobití baterií. 

ODJEZDY podle času vaší snídaně, ale nejpozději v 9:00 hod. Doporučený čas odjezdu v zimních měsících v 08:30 hod.. Předpokládaný návrat do Vaší destinace je kolem 18. hodiny.  Výlet trvá 9,5 hodiny. 

Myslíme i na Vaše děti a máme pro ně zadarmo HOMOLOGOVANÉ AUTOSEDAČKY

  • dětský zádržný bezpečností systém pro skupinu 0+ (od 0 do 13 kg) - foto
  • autosedačka pro skupiny 1+2+3 (od 9 do 36 kg)- foto
  • 2x dětský podsedák pro skupinu 2+3 (od 15 do 36 kg) - foto
  • nebojte se, na výlety s námi jezdí i děti od 12 měsíců věku 

REZERVACE VÝLETU

E-MAIL: zašlete zprávu na mail grancanariaservis.cz@gmail.com ve formě : jméno, příjmení, kontaktní telefon, požadovaný termín, počet osob, hotel, kde jste/budete ubytováni.

TELEFONčeský mobil +420 702 560 575, z ČR nám voláte a smskujete za normální český tarif.

SKYPE: Grancanariaservis.cz 

MLUVÍME ČESKY

Jsme i na facebooku Grancanariaservis.CZ a GRANCANARIAFORUM.CZ.

Těšíme se na Vás!

Vytisknout

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář