Jdi na obsah Jdi na menu
 


Za tajemstvím pláže Güi güi

27. 11. 2014

playa-de-gui-gui.jpg

Kdo by neslyšel o tajemné a lidskou civilizací neposkvrněné pláži na Gran Canaria - Güi güi. Středně náročný trek na celý den Vás zavede do krajiny, kam skutečně nevede žádná natož asfaltová cesta. 

Vybereme pro vás termín treku, který je vhodný s ohledem na příliv a vy tak budete mít jistotu, že uvidíte obě pláže. 

Pláž Güi güi leží pod mohutnými skálami jihozápadního pobřeží ostrova Gran Canaria. Tato pláž se nachází v národním parku a platí zde samozřejmě zákaz kempování, rozdělávání ohně a znečišťování přírody. Za porušení pravidel mají Guardia Civil a strážci parku právo udělovat vysoké pokuty.

Pláž je mezi obyvateli a návštěvníky Gran Canaria poměrně známá, ale málokdo se může pochlubit tím, že ji osobně navštívil, rozhodně jednodušší je to přes google. Vlastně pláž není ničím "zajímavá". Kdyby byla někde v Maspalomas, asi by ji nikdo ani nenavštívil a v jejím okolí by rozhodně nevyrostly hotely. Přesto, nebo právě proto, je takovou grankanárskou Shangri La. 

Ve skutečnosti existují dvě Güi Güi pláže: Güi Güi Grande je první, na kterou se dostanete, když projdete barranco a je malá (asi 350 metrů). Její pojmenování tak nesouvisí s její velikostí, ale spíše vyplývá z velikosti samotné barranco. To Güi Güi Chico je skoro dvojnásobná. Leží severně od Grande a je asi 650 metrů dlouhá. Dostanete se na ni z Grande pěšky podél skal, ale při přílivu nebo rozbouřeném moři je nutná velká opatrnost, záchranáři jsou skutečně daleko. 

Pláž Grande i Chico jsou sice písečné, ale za přílivu jsou skoro celé pod vodou. Často sem moře zanese naplavené dřevo. Nevede sem žádná cesta a tak vyjma lodě je jedinou možností minimálně dvouhodinový pochod z vesničky Tasartico, trekové vybavení je více než doporučené. Trasa vede členitým terénem a rozhodně není určena pro turistické začátečníky. Odměnou po překonání namáhavé cesty je ale skutečný ráj na zemi. Celá oblast barranco de Güi Güi je poslední, turistickým ruchem neposkvrněnou částí ostrova

Bývaly doby, v časech hippies, kdy okolí pláže bylo obydlené, pěstovala se zde mariuhana a lidé se zde snažili najít svou cestu zpátky k přírodě. Ty časy jsou už dávno pryč a dnes je připomíná jen jeden trvale usídlený poustevník a zříceniny několika domů. 

Cesta sem není jednoduchá, ale stojí za to. Chodí sem ti, kteří chtějí být sami a utéct před civilizací, ale také ti, kteří chtějí například pozorovat noční oblohu. Díky malému světelnému znečištění je zde skutečně nádherný pohled na hvězdy.

Dnes je tak pláž útočištěm lidí, vzpomínajících na čas hippies, milovníků přírody a trekingu a hlavně naturalistů a nudistů. Takže až sem dorazíte a budete se chtít vykoupat, ze slušnosti se rozhlédněte a podle okolností svlékněte, jinak uslyšíte kolem sebe "opovržlivé" turístas...:-)

Následující VIDEO vám alespoň trochu přiblíží nádhernou přírodu tohoto zapadlého konce světa. 

K organizaci výletu

Odvezeme Vás od hotelu přes údolí Mogán a stejnojmenné město do jihozápadní části ostrova, do údolí a městečka Tasartico. Po cestě tam se zastavíme v lokalitě Los Azulejos, kde budete obdivovat nádherné barevné skály a neuvěřitelnou spoustu tropického ovoce ve "vitamínové občerstvovací stanici". Samozřejmě během cesty budete mít možnost se podívat i na město La Aldea a část západního pobřeží, stejně tak i údolí Veneguera a Tasarte.

Z parkoviště ve městečku Tasartico již půjdete sami. Trasa na pláž není extrémně náročná, vyžaduje ale zkušenosti z horských tůr, pevnou obuv, dostatek pití a případné dodatečné oblečení, kdyby nahoře foukalo nebo pršelo.

Celá cesta na pláž trvá asi 3 hodiny, je dlouhá 5 kilometrů a je dobře značená. Na místě můžete strávit čas koupáním, pozorováním přírody anebo návštěvou sousední pláže Chico, ale jen za odlivu.

Na výlet doporučujeme vyjet v časnějších hodinách, hned po snídani ve vašem hotelu. Cesta autem trvá hodinu (z Las Palmas 2 hodiny), trek na pláž asi 3 hodiny a stejný čas zpátky.

Až se (po cca 8 hodinách) vrátíte na parkoviště, budeme mít pro vás připravenou balenou vodu. 

Při zpáteční cestě se zastavíme v malebném městečku Mogán a krásně rekonstruovaném větrném mlýnu. 

Na závěr výletu se můžeme na 30 minut zastavit v přístavu Puerto Mogán (příplatek 5 euro).

Celý výlet je přibližně na deset hodin

Obtížnost : střední

Celková délka : 10,22 km

Doba chůze : max 6 hod. 

Celkové stoupání : 2x 881 m

Celkové klesání : 2x881 m

ODJEZDY podle času vaší snídaně, oběda nebo večeře, ale s ohledem na dobu trvání výletu.

CENA : 

Maspalomas/Meloneras 59 E
Campo International/Playa del Inglés 59 E
San Augustin/El Salobre  59 E
Amadores/Puerto Rico/ANFI 59 E
Taurito/Mogán/Puerto de Mogán 59 E
Las Palmas  79 E

Cena je za auto (osobní auto s kapacitou 1 až 4 osoby). Při obsazení auta 4 osobami je cena na osobu od 15 euro. Cestovní kanceláře obdobné výlety nenabízejí. Do místa startu nejede autobus. 

Zdůrazňujeme, že cena není za jednu osobu, ale vždy za auto.

ÚHRADA výletu se provádí v hotovosti po skončení výletu k rukám řidiče a českého průvodce znalého ostrova v jedné osobě smiley

Maximální POČET OSOB v osobním autě : 4.

Máme řešení i pro skupinu 5 - 8 osob. Vypravíme 2 osobní auta a z ceny druhého Vám slevíme 10%. Chcete-li poznat ostrov se svými přáteli či známými z dovolené, domluvte se a ušetřete

Pro skupinu více než 8 osob vypravíme autobus, cena je odvislá od počtu cestujících, informujte se u nás, zpracujeme vám cenovou nabídku. 

Výlet je vhodný pouze pro dospělé osoby, dětem do věku 15 let cestu nedoporučujeme.

REZERVACE je jednoduchá. Zavolejte nebo pošlete sms na český mobil +420 702 560 575. Z ČR nám voláte a smskujete za normální český tarif.

Využijte SKYPE : Grancanariaservis.cz a domluvte vše potřebné. 

MLUVÍME ČESKY :-) 

Jsme i na facebooku Grancanariaservis.CZ a GRANCANARIAFORUM.CZ.

Při rezervaci e-mailem zašlete zprávu na mail grancanariaservis.cz@gmail.com ve formě : jméno, příjmení, kontaktní telefon, hotel, požadovaný termín, počet osob.  

Těšíme se na Vás!

 

Vytisknout

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Forgather Locality Ven

(zhuhzaqeac, 1. 1. 2020 4:25)

which be experiencing vasodilator and provisional on otitises where the darkness is intersection the caudal enough

Изготовление дубликата ключа от домофона в коломне

(DarioFrulp, 25. 12. 2019 6:12)


<quote>ключ от домофона в телефоне</quote>советую поэксперименировать (я разобрался) с сервисом доставки электронных ключей Кей Эн Эф Си Ру .

УКП-66 делают в Марий Эл – это где?

(DarioFrulp, 8. 11. 2019 9:57)


Здравствуйте, подскажите, будет ли работать УКП-66 с моим домофоном. Спасибо. - Здравствуйте! Да, работает, но покупать не советую, по Метакому много жалоб

Где делают эти UKP-66

(DarioFrulp, 11. 10. 2019 23:04)


UKP-66 не работает!!! Специалист с домофонной компании ни чего не знает!!! А я влюбилась в неё с первого взгляда!!! Блин что делать, где есть нормальные спецы по таким устройствам!?!
На одном сайте в описании прочитал про УКП-66: «Eltis – были проблемы с 500-й серией», у кого она работает с Элтисом?

Состав стимулятора гормона... - гормон роста в бодибилдинге курсall-diets -

(Allenver, 4. 10. 2019 10:50)


Разрешите попрощаться this

Во-первых, это непосредственное влияние на клетки других типов. Гормон роста прикрепляется к рецептору на клетке-мишени, а затем производит определенное воздействие. Например, жировые клетки являются мишенями....
антиоксиданты в продуктах питания таблица - антиоксиданты в продуктах питания таблица+ b-a-d.ru/food/hudet.html

Здравствуйте Мы работаем с Калибровкой софтов для чип тюнинга на заказ

(Alvarocrorm, 28. 9. 2019 11:10)

Рад приветствовать
Мы занимаемся изготовлением софтов для чип тюнинга индивидуально под заказ,
программное удаление систем DPF,ФАП,ЕГР,CAT,ДК2,ВСА,MAF,МАП,ВБА,NOx,Adblue
убираем Valvematic TOYOTA моторов 3ZR 2ZR!!
так же модифицированные прошивки stage1,stage2
работаем с ЭБУ Bosch,Continental,каминз,Delphi,Магнетте марелли,Делко,хитачи,Денсо,Matsushita,Сименс,Кейхин,Sagem,Валео,Visteon,Kefico и т.п.
заказы калибровки прошивки производится на mail
mail:max.autoteams@yandex.ru
или по форме заказа на сайте https://vk.cc/9M6ovO
Whatsapp 8902-010-9150 для прямой связи

Исаков Георгий Владимирович мошенник

(Alexeynok, 7. 9. 2019 17:00)

Откат не только вреден для предприятия покупающего по завышенным ценам, но иполезен являясь залогом финансовой стабильности для человека известного в узких кругах как Исаков Георгий Владимирович 10.07.1973 г.р. в не зависимости от того представляет ли Исаков Георгий Владимирович 10.07.1973 г.р. интересы покупателя или поставщика такого как ООО "Гаскет Технолоджи" ИНН 3435911580 или ООО "Тех-ресурс" ИНН 3460075603 цена на поставку будет существенно завышена. Наверное не нужно объяснять как это работает. Налаженная Исаковым Георгием Владимировичем схема откатов при осуществлении поставок улучшает его финансовое положение и крайне пагубно влияет на финансовое положение покупателя если конечно, он не заинтересован в своем банкротстве. Стоит отметить, что предприятия ООО "Гаскет Технолоджи" ИНН 3435911580 или ООО "Тех-ресурс" ИНН 3460075603 чьи интересы лоббирует Исаков Георгий Владимирович являются современными аналогами известной фирмы «Рога и Копыта», а директора этих предприятий обычные «Фунты»

заказ калибровка прошивок ЭБУ автомобилей

(Alvarocrorm, 24. 8. 2019 2:51)

Здравствуйте,
Мы занимаемся изготовлением модифицированных прошивок на заказ
,это тюнинг прошивки Stage1,Stage2,удаление ЕГР,ДПФ,перевод на
евро2 и прочих систем.
ролик на ютуб про нас https://youtu.be/f-6RKYIEueY

для Вас мы работаем ЕЖЕДНЕВНО!

заказ калибровки прошивки производится через email
max.autoteams@ya.ru
в заказе обязательно указываем:
Тех. задание!
1. Марка авто:
2. Модель:
3. Объём мотора:
4. Коробка (Мт/Ат):
5. Какой ЭБУ:
6. Чем читали:
7. Задание (тюн/e0/е2/EGR/DPF/Adblue/evap/SAP/TVA/TVS/либо другое):
8. прикрепляем файл стоковой,оригинальной прошивки


Калибровка (чип-тюнинг, отключение DPF, EGR, CAT, LSU, VSA, SAP, EVAP, ADBlue, SCR, DTC) прошивок ЭБУ на заказ осуществляется в максимально короткие сроки. Все заказы направляйте на почту max.autoteams@ya.ru"

Simple question about our life.

(CindyZex, 25. 7. 2019 17:06)

Hi, a have one question.
What all people doing here?
Why we dont living with real life?

Усі мeдичні заклaди Укpaїни

(helper62o, 23. 7. 2019 6:00)

Рeйтинг,відгyки,кoментaрі,огляд,рецeнзіі,кpитикa.
Лікaрні
Прaктикуючі лікарі
Аптeки та аптечні меpежі Укрaїни
Пoлогові будинки
Пpивaтні клініки
Kocметoлoгія
Швидка допoмoгa
Медичне cтpахyвання
Meдичні центри
Лабopатоpії
Гpoмaдські oрганізaції
Санатopії
Поліклініки
Лікування зa кoрдоном
Стомaтoлoгії
Диспансeри
https://medhelp.com.ua/ivano-frankivsk/place/15346/quotbistrica-farmquot
https://medhelp.com.ua/odesa/place/11939/nacionalnij-medicnij-universitet

Stairs and fences made of glass, wood, metal

(Nomon Sem, 18. 7. 2019 9:46)

from whom to buy yourself best https://stairsprom.ru/uslugi/ - ograzhdeniya stairs in a country house

Как воспользоваться почтой с мобильного?

(MichaelDig, 21. 6. 2019 11:02)

subj..

Seooptimizator.com.ua

(seoOptimist, 15. 6. 2019 19:37)

https://seooptimizator.com.ua/services/

What are legal websites to watch movies online?

(Abramloulk, 2. 6. 2019 0:35)

https://aladdin-fullmovie.net/
https://annabellecomeshomefullmovie.com/
https://darkphoenixfullmovie.net/
https://thesecretlifeofpets2-fullmovie.de/

tonda.imwmalt.be

(tonda.imwmalt.be, 31. 5. 2019 2:47)


This post will help the internet people for setting up new blog or even a weblog from start to end.
tonda.imwmalt.be

boilo.imwmalt.be

(boilo.imwmalt.be, 29. 5. 2019 5:57)


I am regular reader, how are you everybody? This article posted at this web site is genuinely nice.
boilo.imwmalt.be

what kind of video should i make, to get them to Us it, and like it. (:.

(Robertsagma, 29. 5. 2019 3:08)

https://aladdinfullmovie.net
https://johnwickchapter-3.com
https://avengersendgamefullmovie.com
https://avengersendgamefull.com
https://shazamfullmovie.com
https://shazamfull.org
https://hellboyfullmovie.org
https://wonder-park.com
https://darkphoenixfullmovie.net/
https://toystory4fullmovie.net/
https://spidermanfarfromhome.org
https://annabellecomeshomefullmovie.com/
https://aladdin-fullmovie.net/
https://darkphoenix-fullmovie.de/
https://thesecretlifeofpets2-fullmovie.de/
https://godzillakingofthemonsters.org/

Super Smash Flash 3 Unblocked

(DennisSoall, 26. 5. 2019 19:32)

Super Smash Flash 3 Unblocked https://unblockedsupersmashflash3.com/ has all the pc gaming features that every gamer likes. It is filled with activity, interesting and also sensible battle phases and also dynamic noises. This game includes many different characters from widely known computer game and TV anime series. Super Knockout Flash 3 Unblocked is the new main follow up version of Super Knockout Flash.

statta.imwmalt.be

(statta.imwmalt.be, 25. 5. 2019 11:20)


I've been exploring for a little bit for any high quality articles or blog posts in this kind of house . Exploring in Yahoo I eventually stumbled upon this site. Studying this information So i am satisfied to show that I have a very just right uncanny feeling I discovered just what I needed. I most no doubt will make sure to do not omit this web site and provides it a glance on a constant basis.
statta.imwmalt.be

What to write here?

(AndrewBax1, 23. 5. 2019 8:58)

Hello there :)
Anybody home?