Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gran Canaria - Agüimes a Barranco Guayadeque

aguimes.jpg

NOVINKA - rozšíření výletu o turistický HIT - barranco de las VACAS

Ve svazích nad východním pobřežím Gran Canaria v ústí Barranco de Guayadeque leží jedno z nejstarších měst na ostrově.

Agüimes je hlavním městem stejnojmenného Municipio, správního střediska oblasti.

Usadili se zde již staří kanářané, protože zde byly prameny vody, což bylo pro jejich civilizaci vlastně to nejpodstatnější. K tomu v blízké Barranco de Guayadeque nalezli velké množství jeskyní, které využili jako obydlí nebo sklady.

Centrum města Agüimes je od roku 1981 prohlášeno národní památkou a přímo láká alespoň k malé procházce. Prohlídku začneme v Museo de Historia (v pondělí zavřené), v budově bývalého sídla biskupů, kde je možné se informovat o více než 500 leté historii města. Celé centrum je plné pěkně restaurovaných domů, můžete obdivovat tradiční dřevěné balkony a domy s malými okny, uzavřenými okenicemi. Malou zastávku je nutné udělat na Plaza San Anton, kde se nachází informační centrum a vynikající tapas bar stejného jména. Odtud je to již jen kousek ke kostelu Iglesia de San Sebastián, chloubě města, jehož bílé kopule jsou symbolem města. Nedaleko od kostela je ke zhlédnutí i hotel s impozantním patiem, dřevěnými balkony a interiérem evokujícím dávno minulé časy.

Po prohlídce města naše cesta dále povede do úžasné Barranco de Guayadeque, kde budete mít možnost obdivovat dodnes obývané a využívané jeskyně a obydlí canarios, vystavěné v jeskyních nebo těsně před nimi. V jeskyni je zde i kostel nebo restaurace. Pojedeme až na konec barranco a od kaple, která se nachází na jejím samotném konci ve výšce 1 kilometr nad mořem, si dopřejete pohled na úchvatnou scenérii okolních skal s výhledem až na moře.

VÝLET JE MOŽNÉ SPOJIT

- s prohlídkou rokle Las Vacas, kde nám příroda přichystala nádhernou scenérii vrstev sopečného popele obnažených erozí. - příplatek 15 eur, výlet se prodlouží o 45 minut 

- s návštěvou vyhlídky na písečných dunách Maspalomas s možností vyjít na nejvyšší duny, vysoké až 30 metrů - příplatek 5 eur (prodloužení výletu o půl hodiny)

Pokud plánujete využít i další čtyřhodinové výlety z naší nabídky, je možné tento výlet spojit například s výletem do Las Palmas (LINK), do měst Arucas - Firgas a Teror (LINK) anebo do botanické zahrady a sopečného kráteru Bandama (LINK). Na druhý výlet Vám poskytneme slevu 30% z jeho ceny

Návštěvu Agüimes a jeskyní můžete také spojit s kulinářským zážitkem v podobě návštěvy restaurace s neomezenou konzumací, CANARY WOK. O nabídce jídel za mimořádně výhodnou cenu se můžete  informovat ZDE. Příplatek za toto prodloužení výletu je pouze 15 euro (vstupné do jídelny není v ceně, vstupné je 15 euro).

ORGANIZACE VÝLETU

Na výlet doporučujeme pohodlnou obuvteplejší oblečení (zejména v měsících říjen - březen).

Balená  voda je během výletu pro všechny zdarma, netahejte se s ní z hotelu!

Je-li součástí výletu návštěva pláže (Mogán, duny Maspalomas, pláž Las Canteras nebo jiné), je po dohodě možné koupání. Zeptejte se nás na možnost zapůjčení skládacích lehátek a slunečníků

Vezměte si sebou USB kabely, nabíječku na telefon, foťák nebo kameru. Na výletu je možnost dobití baterií. 

ODJEZDY podle času vaší snídaně, oběda nebo večeře. Výlet trvá minimálně 4 hodiny, pro lokality Taurito a Mogán o 30 minut více. 

CENA : 

destinace cena za cestu tam a zpět 
Maspalomas, Playa del Inglés, Meloneras 55 
San Augustím, Salobre 55 
Puerto Rico, Amadores, ANFI 59 
Taurito, Mogán 59 
Las Palmas  79 €
 
Ceník je platný pro objednávky od 30.5.2023
Cena je za auto (osobní auto s kapacitou 1 až 4 osoby). Auto je určeno pouze pro vás
Cestovní kanceláře obdobné výlety nenabízejí, pouze v rámci celodenních akcí, většinou bez českého průvodce a bez výkladu během jízdy nebo bez provedení památkou, to vše v cenách od 45 euro za osobu). 

Zdůrazňujeme, že cena není za jednu osobu, ale vždy za auto.

ÚHRADA výletu se provádí v hotovosti po skončení výletu k rukám řidiče a českého doprovodu znalého ostrova v jedné osobě smiley

Maximální POČET OSOB v osobním autě : 4.

Máme řešení i pro skupinu 5 - 8 osob. Vypravíme 2 osobní auta a z ceny druhého Vám slevíme 10%. Chcete-li poznat ostrov se svými přáteli či známými z dovolené, domluvte se a ušetřete

Pro skupinu více než 8 osob vypravíme autobus, cena je odvislá od počtu cestujících, informujte se u nás, zpracujeme vám cenovou nabídku. 

Myslíme i na Vaše děti a máme pro ně HOMOLOGOVANÉ AUTOSEDAČKY

  • dětský zádržný bezpečností systém pro skupinu 0+ (od 0 do 13 kg) - foto
  • autosedačka pro skupiny 1+2+3 (od 9 do 36 kg)- foto
  • dětský podsedák pro skupinu 2+3 (od 15 do 36 kg) - foto
  • nebojte se, na výlety jezdí s námi i děti od 6 měsíců věku 

REZERVACE je jednoduchá. Zavolejte nebo pošlete sms na český mobil +420 702 560 575, z ČR nám voláte a smskujete za normální český tarif.

Využijte SKYPE : Grancanariaservis.cz a domluvte vše potřebné. 

MLUVÍME ČESKY :-)

Jsme i na facebooku Grancanariaservis.CZ a GRANCANARIAFORUM.CZ

Při rezervaci e-mailem zašlete zprávu na e-mail grancanariaservis.cz@gmail.com ve formě : jméno, příjmení, kontaktní telefon, hotel, požadovaný termín, počet osob. 

Těšíme se na Vás!

aguimes-544.jpg

 

aguimes-579.jpg

guayadeque_3.jpg

guayadeque_8.jpg

  

Vytisknout