Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přehrada v horách, Santa Lucia, San Bartolome a Fataga

8. 7. 2012

 

148_resize.jpg

Výborný výlet pro turisty, kteří mají v hotelu all inclusive a nechtějí zmeškat oběd. Poznáte hodně zajímavých věcí z Gran Canaria, hluboká údolí, vysoké hory, historické budovy, kanárské tradice, palmové oázy, borovicové lesy a sposuty dalšího. 

Vyjedeme z Vašeho hotelu po dálnici směrem do Las Palmas, odbočíme do vnitrozemí a začneme se šplhat do hor. V krásné barranco Tirajana shlédneme stejnojmennou přehradu a také skalní pevnost Fortaleza bývalých vládců ostrova - guanchů. Tato přírodní pevnost, vlastně skála s mnoha jeskyněmi, dlouho odolávala soustředěnému útoku španělských dobyvatelů a padla až po mnoha letech, co dobyvatelé ovládli vlastně celý ostrov. 

Dalším cílem je Santa Lucia, nádherné horské město s kostelem, historickými domy a také výbornou kuchyní v jedné z místních restaurací. Můžete si dopřát místní specialitu jako jsou kanárské brambory s pálivou omáčkou, grilovaný kozí sýr s medem či guláš z kozího masa. Na stole v Santa Lucia nemůžou chybět olivy, celá oblast patří mezi významné producenty oliv a olivového oleje. Fakultativně je možné shlédnout  muzeum Castillo de Fortaleza El Hao, kde jsou k vidění římské amfóry, starokanárské mumie či ložnice ze 17.století.

Dále pojedeme několik kilometrů do správního centra San Bartolome, pod které patří například Playa del Ingles, Maspalomas, San Agustin, Tablero, Fataga nebo třeba Salobre. V centru původního sopečného kráteru se ve výšce kolem 850 metrů nad mořem rozkládá krásné staré město, které patří mezi nejbohatší města Španělska. Centrem města je samozřejmě náměstí s radnicí, která má krásný dřevěný balkon. Všude rostou nádherné borovice a eukalypty. Vedle stojící kostel upoutá svou historií, sahající až do 17.století. V jedné z mnoha kaváren Vám jistě nabídnou místní specialitu, vysokoprocentní třešňový likér Guindilla a nebo ovocný likér Mejunje, který díky rumu, medu, bylinám a citronu získává skkutečně mimořádnou chuť.

Než odjedeme ze San Bartolome navštívíme originální grankanárské vinařství a sklípek s ochutnávkou pravých a nefalšovaných grankanárských vín (ochutnávka není v ceně výletu, sklenička vína cca 1 euro). Potom bude naše cesta pokračovat do údolí Fataga a navštívíme městečko Fataga a palmovou džungli s vodním mlýnem. Město bývá v sezóně plné turistů, ale přesto stojí za to projít se uličkami, shlédnout tradiční veřejnou prádelnu či galerii Galeria de Arte, restauraci El Rincon nebo tradiční pekárnu Marquitos.

Cestou z Fataga navštívíme vyhlídku nad Maspalomas, odkud je nádherný pohled na celé jižní pobřeží, na duny, Playa del Inglés, Meloneras, pouhým okem je vidět maják v Maspalomas. 

VÝLET JE MOŽNÉ SPOJIT

- s návštěvou vyhlídky na písečných dunách Maspalomas s možností vyjít na nejvyšší duny, vysoké až 30 metrů - příplatek 5 eur (prodloužení výletu o půl hodiny)

- s návštěvou města Agüimes, známého kostelem svatého Sebastiána a nádhernými zachovalými historickými domy a údolí Guayadeque s obydlenými jeskyněmi, kostelem v jeskyni - příplatek 18 eur (prodloužení výletu o hodinu a půl)

- s návštěvou farmy ALOE VERA s podnikovou prodejnou kosmetiky, příplatek 8 eur, prodloužení výletu o třičtvrtěhodinu

- s obědem v kanárské restauraci v horském městě (tradiční kanárská jídla, jídlo není v ceně výletu) - příplatek 10 eur, prodloužení výletu o hodinu

Prosíme, informujte nás o Vašem přání přede dnem výletu, nejlépe při jeho objednání.

 

Výlet je dále možné spojit s výlety 

  • Na velbloudech po dunách Maspalomas - LINK
  • Pěšky přes duny k moři a dále po pláži k majáku - LINK
  • Boulevard El Faro - LINK
  • Procházka po pláži podél dun Maspalomas - LINK

Na připojený výlet Vám poskytneme slevu 20%

 

ORGANIZACE VÝLETU

Na výlet doporučujeme pohodlnou obuvteplejší oblečení (zejména v měsících říjen - březen).

Balená  voda je během výletu pro všechny zdarma, netahejte se s ní z hotelu!

Je-li součástí výletu návštěva pláže (Mogán, duny Maspalomas, pláž Las Canteras nebo jiné), je po dohodě možné koupání. Zeptejte se nás na možnost zapůjčení skládacích lehátek a slunečníků

Vezměte si sebou USB kabely, nabíječku na telefon, foťák nebo kameru. Na výletu je možnost dobití baterií. 

ODJEZDY podle času vaší snídaně, oběda nebo večeře. Výlet trvá minimálně 4 hodiny, pro lokality Taurito a Mogán o 30 minut více. 

CENA za auto : 

destinace cena za cestu tam a zpět 
Maspalomas, Playa del Inglés, Meloneras 44 
San Augustím, Salobre 44 
Puerto Rico, Amadores, ANFI 47 
Taurito, Mogán 49 
Las Palmas  69 €
 
Cena je za auto (osobní auto s kapacitou 1 až 4 osoby). Auto je určeno pouze pro vás, my k vám n´do auta nikoho cizího nedáme!
 
Cestovní kanceláře obdobné výlety nenabízejí, pouze v rámci celodenních akcí, bez českého průvodce a bez výkladu během jízdy nebo bez provedení památkou, to vše v cenách od 55 euro za osobu). 

Zdůrazňujeme, že cena není za jednu osobu, ale vždy za auto. 

ÚHRADA výletu se provádí v hotovosti k rukám řidiče a českého doprovodu znalého ostrova v jedné osobě smiley

Maximální POČET OSOB v osobním autě : 4. 

Máme řešení i pro skupinu 5 - 8 osob. Vypravíme 2 osobní auta a z ceny druhého Vám slevíme 10%. Chcete-li poznat ostrov se svými přáteli či známými z dovolené, domluvte se a ušetřete

Pro skupinu více než 8 osob vypravíme autobus, cena je odvislá od počtu cestujících, informujte se u nás, zpracujeme vám cenovou nabídku. 

Myslíme i na Vaše děti a máme pro ně HOMOLOGOVANÉ AUTOSEDAČKY

  • dětský zádržný bezpečností systém pro skupinu 0+ (od 0 do 13 kg) - foto
  • autosedačka pro skupiny 1+2+3 (od 9 do 36 kg)- foto
  • dětský podsedák pro skupinu 2+3 (od 15 do 36 kg) - foto
  • nebojte se, na výlety jezdí s námi i děti od 6 měsíců věku 

REZERVACE je jednoduchá. Zavolejte nebo pošlete sms na český mobil +420 702 560 575, z ČR nám voláte a smskujete za normální český tarif.

Využijte SKYPE : Grancanariaservis.cz a domluvte vše potřebné. 

MLUVÍME ČESKY :-)

Jsme i na facebooku Grancanariaservis.CZ a GRANCANARIAFORUM.CZ

Při rezervaci e-mailem zašlete zprávu na e-mail grancanariaservis.cz@gmail.com ve formě : jméno, příjmení, kontaktní telefon, hotel, požadovaný termín, počet osob. 

Těšíme se na Vás!

Vytisknout