Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přehrada v horách, Santa Lucia, San Bartolome a Fataga

 

148_resize.jpg

NOVINKA - rozšíření výletu o turistický HIT - barranco de las VACAS

Výborný výlet do hor pro turisty, kteří mají v hotelu all inclusive a nechtějí zmeškat oběd. Poznáte hodně zajímavých věcí z Gran Canaria, hluboká údolí, vysoké hory, historické budovy, kanárské tradice, palmové oázy, borovicové lesy a spousty dalšího. 

Vyjedeme z Vašeho hotelu po dálnici směrem do Las Palmas, odbočíme do vnitrozemí a začneme se šplhat do hor. V krásné barranco Tirajana shlédneme stejnojmennou přehradu a z vyhlídky také skalní pevnost Fortaleza Ansite bývalých vládců ostrova - canarii. Tato přírodní pevnost, vlastně skála s mnoha jeskyněmi, dlouho odolávala soustředěnému útoku španělských dobyvatelů a padla až po mnoha letech, co dobyvatelé ovládli vlastně celý ostrov. 

Dalším cílem je Santa Lucia, nádherné horské město s kostelem, historickými domy a také výbornou kuchyní v jedné z místních restaurací. Můžete si dopřát místní specialitu jako jsou kanárské brambory s pálivou omáčkou, grilovaný kozí sýr s medem či guláš z kozího masa. Na stole v Santa Lucia nemůžou chybět olivy, celá oblast patří mezi významné producenty oliv a olivového oleje. 

Dále pojedeme několik kilometrů do správního centra San Bartolomé, pod které patří například Playa del Ingles, Maspalomas, San Agustin, Tablero, Fataga nebo třeba Salobre. V centru původního sopečného kráteru se ve výšce kolem 850 metrů nad mořem rozkládá krásné staré město, které patří mezi nejbohatší města Španělska. Centrem města je samozřejmě náměstí s radnicí, která má tradiční dřevěný balkon. Všude rostou nádherné borovice a eukalypty. Vedle stojící kostel upoutá svou historií, sahající až do 17.století. V jedné z mnoha kaváren Vám jistě nabídnou místní specialitu, vysokoprocentní třešňový likér Guindilla a nebo ovocný likér Mejunje, který díky rumu, medu, bylinám a citronu získává skutečně mimořádnou chuť.

Potom bude naše cesta pokračovat do údolí Fataga a navštívíme městečko Fataga. Město bývá v sezóně plné turistů, ale přesto stojí za to projít se uličkami, shlédnout tradiční veřejnou prádelnu či další zajímavosti. 

Cestou z Fataga navštívíme vyhlídku nad Maspalomas, odkud je nádherný pohled na celé jižní pobřeží, na duny, Playa del Inglés, Meloneras, pouhým okem je vidět maják v Maspalomas. 

VÝLET JE MOŽNÉ SPOJIT

- s prohlídkou rokle Las Vacas, kde nám příroda přichystala nádhernou scenérii vrstev sopečného popele obnažených erozí (vynechá se zastávka u přehrady) - příplatek 10 eur, výlet se prodlouží o 30 minut

- s návštěvou města Agüimes, známého kostelem svatého Sebastiána a nádhernými zachovalými historickými domy a údolí Guayadeque s obydlenými jeskyněmi, kostelem v jeskyni - příplatek 18 eur (prodloužení výletu o hodinu a půl)

- s návštěvou vyhlídky na písečných dunách Maspalomas s možností vyjít na nejvyšší duny, vysoké až 30 metrů - příplatek 5 eur (prodloužení výletu o půl hodiny)

- s návštěvou originálního grankanárského vinařství a sklípku s ochutnávkou pravých a nefalšovaných grankanárských vín (ochutnávka není v ceně výletu, sklenička vína cca 2 eura)  - příplatek 5 eur (prodloužení výletu o půl hodiny)

- s návštěvou farmy ALOE VERA s podnikovou prodejnou kosmetiky, příplatek 5 eur, prodloužení výletu o 30 minut

- s obědem v kanárské restauraci v horském městě (tradiční kanárská jídla včetně Conejo en Salmorejo, Ropa vieja či Cabra en salsa tedy kozího guláše, jídlo není v ceně výletu) - příplatek 8 eur, prodloužení výletu o hodinu

Prosíme, informujte nás o Vašem přání přede dnem výletu, nejlépe při jeho objednání.

 

Výlet je dále možné spojit s výlety 

  • Na velbloudech po dunách Maspalomas - LINK
  • Pěšky přes duny k moři a dále po pláži k majáku - LINK
  • Boulevard El Faro - LINK
  • Procházka po pláži podél dun Maspalomas - LINK

Na připojený výlet Vám poskytneme slevu 20%

 

ORGANIZACE VÝLETU

Na výlet doporučujeme pohodlnou obuvteplejší oblečení (zejména v měsících říjen - březen).

Balená  voda je během výletu pro všechny zdarma, netahejte se s ní z hotelu!

Je-li součástí výletu návštěva pláže (Mogán, duny Maspalomas, pláž Las Canteras nebo jiné), je po dohodě možné koupání. Zeptejte se nás na možnost zapůjčení skládacích lehátek a slunečníků

Vezměte si sebou USB kabely, nabíječku na telefon, foťák nebo kameru. Na výletu je možnost dobití baterií. 

ODJEZDY podle času vaší snídaně, oběda nebo večeře. Výlet trvá minimálně 4 hodiny, pro lokality Taurito a Mogán o 30 minut více. 

CENA za auto : 

destinace cena za cestu tam a zpět 
Maspalomas, Playa del Inglés, Meloneras 59 
San Augustín, Salobre 59 
Puerto Rico, Amadores, ANFI, Arguineguín, Cura 65 
Taurito, Mogán 65 
Las Palmas  89 €
 
Cena je za auto (osobní auto s kapacitou 1 až 4 osoby). Auto je určeno pouze pro vás, my k vám do auta nikoho cizího nedáme!
 
Cestovní kanceláře obdobné výlety nenabízejí, pouze v rámci celodenních akcí, bez českého průvodce a bez výkladu během jízdy nebo bez provedení památkou, to vše v cenách od 70 euro za osobu). 

Zdůrazňujeme, že cena není za jednu osobu, ale vždy za auto. 

ÚHRADA výletu se provádí v hotovosti k rukám řidiče a českého doprovodu znalého ostrova v jedné osobě smiley

Maximální POČET OSOB v osobním autě : 4. 

Máme řešení i pro skupinu 5 - 8 osob. Vypravíme 2 osobní auta a z ceny druhého Vám slevíme 10%. Chcete-li poznat ostrov se svými přáteli či známými z dovolené, domluvte se a ušetřete

Pro skupinu více než 8 osob vypravíme autobus, cena je odvislá od počtu cestujících, informujte se u nás, zpracujeme vám cenovou nabídku. 

Myslíme i na Vaše děti a máme pro ně HOMOLOGOVANÉ AUTOSEDAČKY

  • dětský zádržný bezpečností systém pro skupinu 0+ (od 0 do 13 kg) - foto
  • autosedačka pro skupiny 1+2+3 (od 9 do 36 kg)- foto
  • dětský podsedák pro skupinu 2+3 (od 15 do 36 kg) - foto
  • nebojte se, na výlety jezdí s námi i děti od 6 měsíců věku 

REZERVACE je jednoduchá. Zavolejte nebo pošlete sms na český mobil +420 702 560 575, z ČR nám voláte a smskujete za normální český tarif.

Využijte SKYPE : Grancanariaservis.cz a domluvte vše potřebné. 

MLUVÍME ČESKY :-)

Jsme i na facebooku Grancanariaservis.CZ a GRANCANARIAFORUM.CZ

Při rezervaci e-mailem zašlete zprávu na e-mail grancanariaservis.cz@gmail.com ve formě : jméno, příjmení, kontaktní telefon, hotel, požadovaný termín, počet osob. 

Těšíme se na Vás!

Vytisknout