Jdi na obsah Jdi na menu
 


Puerto Mogán a jižní pobřeží

26. 1. 2014

 

pc064746_resize.jpg

Po vyzvednutí z Vašeho hotelu se přemístíme na jih ostrova. Náš výlet vlastně započneme v přístavu Puerto de Mogán, shlédnete jeho starou i novou část, navštívíte vyhlídku nad městem (fakultativně), projdete se malebnými uličkami s hospůdkami, obchůdky, nahlédnete do tajů rybářských člunů vyplouvajících každý večer na rybolov, projdete si opravnu lodí na molu nebo jen tak prostě houskou nakrmíte ryby v přístavu.

V 60. letech byl Mogán jen kamenitá pláž a několik domků, než rodinu z britských ostrovů napadlo před pobřežím vybudovat ochranná mola a vytvořit zde malý přístav. Malebné úzké uličky, mosty nad kanály, typicky kanárské bílé domky s barevnými okenicemi, kýčovití trpaslíci na předzahrádkách apartmánových domů. 

Tak jako řada jiných míst i Mogán si prošel turistické "vylepšení". V nově postavené části naleznete řadu příležitostí k nákupům a také krásnou písčitou pláž s půjčovnou lodí, skluzavek či nabídkou svezení na vodních skútrech. Na písčité pláži můžete vyzkoušet koupání v chráněném zálivu bez vln. Hodina prodloužení výletu stojí 8 eur.

Dále budeme z Mogánu pokračovat po "staré" silnici, která vede po strmých skalách pobřeží. Navštívíme barranco Taurito a shlédneme jeho pláž a v údolí sevřené hotely.

Další zastávkou bude pobřeží barranco Tauro, kde navštívíme stará kanárské obydlí blízko u moře, seznámíte se jak dosud někteří obyvatelé ostrova žijí. V případě zájmu je možné prodloužení výletu o zastávku v restauraci se zaručeně kanárskou kuchyní hned na pobřeží. Ochutnat zde můžete například vynikající gambas al ajillo, rybu, kanárské brambory a další speciality. Prodloužení výletu o hodinu, cena se navýší o 8 eur. 

Pokračovat budeme přes pláž Amadores, známé to místo pro trávení dovolené s dětmi na "karibské" pláži, na vyhlídku nad přístavem Puerto Rico. Z vysoké skály budeme obdivovat hotely zaplněné údolí, přístav s jachtami, nádherné hory ve středu ostrova. Následně projedeme samotné město. 

Přes Arguineguín se dostaneme po silnici GC-500 až na samotné civilizací nedotčené jižní pobřeží. Po několika minutách jízdy po pobřeží a klidnou přírodou se dostaneme do oblasti Meloneras a shlédneme prestižní hotelové komplexy a dominantu Maspalomas - maják Faro

ORGANIZACE VÝLETU

Výlet je možné spojit s výlety : 

  • Na velbloudech po dunách Maspalomas - LINK
  • Pěšky přes duny k moři a dále po pláži k majáku - LINK
  • Boulevard El Faro - LINK
  • Procházka po pláži podél dun Maspalomas - LINK
  • MINI Tour do údolí Fataga - LINK

Na připojený výlet Vám poskytneme slevu 20 %

Výlet je dále možné spojit s plavbou ponorkou pod hladinou Atlantiku, prodloužení výletu o cca 1 hodinu. 

Balená  voda je během výletu pro všechny zdarma, netahejte se s ní z hotelu!

Je-li součástí výletu návštěva pláže (Mogán, duny Maspalomas, pláž Las Canteras nebo jiné), je po dohodě možné koupání. Zeptejte se nás na zapůjčení skládacích lehátek a slunečníků

Vezměte si sebou USB kabely, nabíječku na telefon, foťák nebo kameru. Na výletu je možnost dobití baterií. 

ODJEZDY podle času vaší snídaně, oběda nebo večeře. Výlet trvá minimálně 4 hodiny.

CENA za auto : 

destinace cena za cestu tam a zpět 
Maspalomas, Meloneras, Playa del Inglés 38 
San Augustín, Salobre 38 
Puerto Rico, Amadores, ANFI 38 
Taurito, Mogán 38 
Las Palmas  56 €
 
Cena je za auto (osobní auto s kapacitou 1 až 4 osoby). Auto je určeno pouze pro vás, my k Vám nikoho cizího do auta nepřidáme
Cestovní kanceláře obdobné výlety nenabízejí. 

Zdůrazňujeme, že cena není za jednu osobu, ale vždy za auto.

ÚHRADA výletu se provádí v hotovosti k rukám řidiče a českého doprovodu znalého ostrova v jedné osobě :-). 

Maximální POČET OSOB v osobním autě : 4.

Máme řešení i pro skupinu 5 - 8 osob. Vypravíme 2 osobní auta a z ceny druhého Vám slevíme 10%. Chcete-li poznat ostrov se svými přáteli či známými z dovolené, domluvte se a ušetřete

Pro skupinu více než 8 osob vypravíme autobus, cena je odvislá od počtu cestujících, informujte se u nás, zpracujeme vám cenovou nabídku. 

Myslíme i na Vaše děti a máme pro ně HOMOLOGOVANÉ AUTOSEDAČKY

  • dětský zádržný bezpečností systém pro skupinu 0+ (od 0 do 13 kg) - foto
  • autosedačka pro skupiny 1+2+3 (od 9 do 36 kg)- foto
  • dětský podsedák pro skupinu 2+3 (od 15 do 36 kg) - foto
  • nebojte se, na výlety jezdí s námi i děti od 6 měsíců věku 

REZERVACE je jednoduchá. Zavolejte nebo pošlete sms na český mobil +420 702 560 575, z ČR nám voláte a smskujete za normální český tarif.

Využijte SKYPE : Grancanariaservis.cz a domluvte vše potřebné. 

MLUVÍME ČESKY :-)

Jsme i na facebooku Grancanariaservis.CZ a GRANCANARIAFORUM.CZ.

Při rezervaci e-mailem zašlete zprávu na e-mail grancanariaservis.cz@gmail.com ve formě : jméno, příjmení, kontaktní telefon, hotel, požadovaný termín, počet osob.  

Těšíme se na Vás!

Vytisknout