Jdi na obsah Jdi na menu
 


Puerto Mogán a jižní pobřeží

pc064746_resize.jpg

Čtyřhodinový výlet vhodný pro rodinu s malými dětmi

A co uvidíte? To nejzajímavější z jižního pobřeží včetně majáku Faro v Maspalomas! 

Přístav Puerto de Mogán, vyhlídka nad městem, přejezd do údolí Taurito - pláž, přejezd do Tauro -  pláž Amadores, Puerto Rico - vyhlídka nad městem a přístavem, Arguineguín, Meloneras, Maspalomas a maják FARO. To vše a mnoho dalšího. 

Po vyzvednutí z Vašeho hotelu se přemístíme na jih ostrova. Náš výlet vlastně započneme v přístavu Puerto de Mogán, shlédnete jeho starou i novou část, navštívíte vyhlídku nad městem (fakultativně), projdete se malebnými uličkami s hospůdkami, obchůdky, nahlédnete do tajů rybářských člunů vyplouvajících každý večer na rybolov, projdete si opravnu lodí na molu nebo jen tak prostě houskou nakrmíte ryby v přístavu. (trasa výletu se může měnit podle místa vašeho ubytování. Všechny místa zájmu však zůstávají zachována)

V 60. letech byl Mogán jen kamenitá pláž a několik domků, než rodinu z britských ostrovů napadlo před pobřežím vybudovat ochranná mola a vytvořit zde malý přístav. Malebné úzké uličky, mosty nad kanály, typicky kanárské bílé domky s barevnými okenicemi, kýčovití trpaslíci na předzahrádkách apartmánových domů. 

Tak jako řada jiných míst i Mogán si prošel turistické "vylepšení". V nově postavené části naleznete řadu příležitostí k nákupům a také krásnou písčitou pláž s půjčovnou lodí, skluzavek či nabídkou svezení na vodních skútrech. Na písčité pláži můžete vyzkoušet koupání v chráněném zálivu bez vln. Hodina prodloužení výletu stojí 8 eur.

Dále budeme z Mogánu pokračovat po "staré" silnici, která vede po strmých skalách pobřeží. Navštívíme barranco Taurito a shlédneme jeho pláž a v údolí sevřené hotely. (z důvodu uzavření silnice v úseku Taurito - Mogán je tato část výletu s údolím Taurito momentálně nedostupná)

Další zastávkou bude pobřeží barranco Tauro a pláž Amadores, známé to místo pro trávení dovolené s dětmi s karibským pískem a vyhlídka nad touto oblastí. za příznivého počasí uvidíme i přístav Mogán a případně nejvyšší horu ostrova Tenerife, Pico de Teide. Dále přejedeme na vyhlídku nad údolím a přístavem Puerto Rico. Z vysoké skály budeme obdivovat hotely zaplněné údolí, přístav s jachtami, nádherné hory ve středu ostrova. Následně projedeme samotné město. 

Fakultativně můžeme navštívit v Puerto Rico obchodní centrum Mogán Mall s krásnou fontánou, cukrárnou, restauracemi či módními butiky. Zajímavá je zde i prodejna produktů Aloe Vera zaručeně z Gran Canaria. Prodloužení výletu o hodinu s příplatkem 8 euro. 

Po pobřeží a přes Arguineguín se dostaneme dále po silnici GC-500 až na samotné civilizací nedotčené jižní pobřeží. Po několika minutách jízdy po pobřeží a klidnou přírodou se dostaneme do oblasti Meloneras a shlédneme prestižní hotelové komplexy a dominantu Maspalomas - maják Faro

ORGANIZACE VÝLETU

Výlet je možné spojit s výlety : 

  • Na velbloudech po dunách Maspalomas - LINK
  • Pěšky přes duny k moři a dále po pláži k majáku - LINK
  • Boulevard El Faro - LINK
  • Procházka po pláži podél dun Maspalomas - LINK
  • MINI Tour do údolí Fataga - LINK

Na připojený výlet Vám poskytneme slevu 20 %

Výlet je dále možné spojit (bez slevy) s plavbou ponorkou pod hladinou Atlantiku, prodloužení výletu o cca 1 hodinu. nebo s plavbou ze delfíny (prodloužení o cca 2-3 hodiny). 

Balená  voda je během výletu pro všechny zdarma, netahejte se s ní z hotelu!

Je-li součástí výletu návštěva pláže (Mogán, duny Maspalomas, pláž Las Canteras nebo jiné), je po dohodě možné koupání. Zeptejte se nás na zapůjčení skládacích lehátek a slunečníků

Vezměte si sebou USB kabely, nabíječku na telefon, foťák nebo kameru. Na výletu je možnost dobití baterií. 

ODJEZDY podle času vaší snídaně, oběda nebo večeře. Výlet trvá minimálně 4 hodiny.

CENA za auto : 

destinace cena za cestu tam a zpět 
Maspalomas, Meloneras, Playa del Inglés 49 
San Augustín, Salobre 49 
Puerto Rico, Amadores, ANFI 49 
Taurito, Mogán 49 
Las Palmas  86 €
 
Cena je za auto (osobní auto s kapacitou 1 až 4 osoby). Auto je určeno pouze pro vás, my k Vám nikoho cizího do auta nepřidáme
Cestovní kanceláře obdobné výlety nenabízejí. 

Zdůrazňujeme, že cena není za jednu osobu, ale vždy za auto.

ÚHRADA výletu se provádí v hotovosti k rukám řidiče a českého doprovodu znalého ostrova v jedné osobě :-). 

Maximální POČET OSOB v osobním autě : 4.

Máme řešení i pro skupinu 5 - 8 osob. Vypravíme 2 osobní auta a z ceny druhého Vám slevíme 10%. Chcete-li poznat ostrov se svými přáteli či známými z dovolené, domluvte se a ušetřete

Pro skupinu více než 8 osob vypravíme autobus, cena je odvislá od počtu cestujících, informujte se u nás, zpracujeme vám cenovou nabídku. 

Myslíme i na Vaše děti a máme pro ně HOMOLOGOVANÉ AUTOSEDAČKY

  • dětský zádržný bezpečností systém pro skupinu 0+ (od 0 do 13 kg) - foto
  • autosedačka pro skupiny 1+2+3 (od 9 do 36 kg)- foto
  • dětský podsedák pro skupinu 2+3 (od 15 do 36 kg) - foto
  • nebojte se, na výlety jezdí s námi i děti od 6 měsíců věku 

REZERVACE je jednoduchá. Zavolejte nebo pošlete sms na český mobil +420 702 560 575, z ČR nám voláte a smskujete za normální český tarif.

Využijte SKYPE : Grancanariaservis.cz a domluvte vše potřebné. 

MLUVÍME ČESKY :-)

Jsme i na facebooku Grancanariaservis.CZ a GRANCANARIAFORUM.CZ.

Při rezervaci e-mailem zašlete zprávu na e-mail grancanariaservis.cz@gmail.com ve formě : jméno, příjmení, kontaktní telefon, hotel, požadovaný termín, počet osob.  

Těšíme se na Vás!

Vytisknout

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář